FEN na SECUREX 2010

Konsorcjum FEN po raz kolejny zaprezentowało najnowsze rozwiązania do monitoringu IP na Międzynarodowej Wystawie Zabezpieczeń SECUREX 2010, która odbyła się w dniach 26-29 kwietnia br. w Poznaniu. Ekspozycja dystrybutora dowiodła, że nowoczesne systemy dozorujące to już nie tylko proste rejestrowanie obrazu.

Tegoroczne targi okazały się rekordowe pod wieloma względami: wynajętej powierzchni wystawienniczej, odwiedzających targi profesjonalistów oraz liczby nowości – swoje premiery rynkowe miało ponad 260 produktów i usług. Licznie reprezentowane były najnowsze rozwiązania w dziedzinie systemów monitoringu wizyjnego.

Ekspozycja Konsorcjum FEN została podzielona na trzy moduły i była odzwierciedleniem zmian, jakie zachodzą na rynku oraz coraz bardziej wyrafinowanych oczekiwań i potrzeb klientów. W pierwszej części zaprezentowano zaawansowane rozwiązania do inteligentnej analizy obrazu firmy March Networks. Drugą część ekspozycji poświęcono kamerom wysokiej rozdzielczości. Przedstawiono m.in. najnowsze modele z oferty March Networks i ACTi. Ostatni moduł był zarezerwowany dla najnowszych sieciowych rejestratorów QNAP i KOUKAAM, przeznaczonych do archiwizowania obrazu z kamer.

„Jeszcze dwa lata temu, podczas poprzedniej edycji targów, naszym podstawowym celem była popularyzacja rozwiązań opierających się o protokół IP. Dzisiaj wyraźnie widać, że  proporcje wdrożeń analogowych w stosunku do cyfrowych zmieniają się na korzyść tych ostatnich. Klienci oczekują obrazu w wysokiej rozdzielczości, dlatego dużym zainteresowaniem cieszą się kamery megapikselowe. Pojawia się coraz więcej projektów, w których rozdzielczość na poziomie 1280×1024 jest wymogiem. Kamery analogowe nie są w stanie osiągnąć takich parametrów” – mówi Anna Twardowska Monitoring IP Product Manager w Konsorcjum FEN.

Uczestnicy targów mogli też zapoznać się z możliwościami March VideoSphere Analytics – oprogramowania do inteligentnej analizy obrazu. Rozwiązanie March Networks umożliwia zaawansowany monitoring ruchu i analizę zachowań tłumu. Pozwala to  na szybsze wykrywanie niepożądanych działań i skuteczniejsze reagowanie. System może samodzielnie generować alerty i wysyłać je automatycznie do upoważnionych użytkowników. Oprogramowanie umożliwia m.in.: rozpoznawanie twarzy, ochronę wyznaczonego obszaru, wykrycie nielegalnej aktywności, liczenie ludzi, monitoring przepływu ruchu, wykrycie pozostawionych obiektów, monitoring prędkości, poruszanie się w niewłaściwym kierunku, upadek osoby, panikę w tłumie oraz monitorowanie długości kolejki przy kasach.

Targom towarzyszyły liczne wydarzenia okolicznościowe. Konsorcjum FEN zaprosiło swoich partnerów handlowych na „Wieczór Branżowy”, podczas którego w nieformalnej atmosferze wymieniano poglądy i dyskutowano nad kierunkami rozwoju runku. – „Przed monitoringiem IP rysują się bardzo atrakcyjne perspektywy. Będą temu sprzyjały inwestycje infrastrukturalne prowadzone w Polsce w najbliższych latach. Systemy monitorujące będą instalowane w obiektach sportowych, na lotniskach  oraz w systemach dozoru miejskiego. Trzeba jednak pamiętać, że potrzeby klientów stale rosną. Aby im sprostać i być konkurencyjnym trzeba zaoferować najlepsze, najbardziej zaawansowane rozwiązania. Możliwości rozwoju rynku dostrzegają integratorzy IT, którzy coraz częściej włączają do swojej oferty produkty z kategorii monitoringu IP. Świadczy o tym choćby zainteresowanie naszą akcją promocyjną w trakcie targów. W ciągu czterech dni rozdaliśmy vouchery o łącznej wartości 30 tys. euro, do wykorzystania przy zamówieniach na produkty ACTi” – podkreśla Anna Twardowska.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu