Blancco Mobile Edition Desk Lite – profesjonalne oprogramowanie do kasowania danych z telefonów komórkowych

Zaawansowana technologia telefonów komórkowych pozwala obecnie użytkownikom tych telefonów gromadzić duże ilości danych na wewnętrznych i zewnętrznych nośnikach pamięci oraz na kartach SIM. Jednocześnie telefony często są wymieniane lub odsprzedawane innym użytkownikom. Czy dane w przekazywanych telefonach trwale są wykasowane? Czy nikt inny ich nie wykorzystuje?

W telefonach komórkowych możemy obecnie przechowywać gigabajty danych, z których zdecydowana większość to poufne informacje. Dlatego nowa generacja telefonów komórkowych powinna być traktowana równie poważnie, jak komputery osobiste. W celu nie dopuszczenia do naruszenia bardzo poufnych danych firma Blancco wprowadziła na rynek oprogramowanie przeznaczone do trwałego i bezpowrotnego a zarazem profesjonalnego kasowania danych z telefonów komórkowych – Blancco Mobile Edition.

Oprogramowanie może być wykorzystywane przez duże firmy recyclingowe, usługodawców, średnie i małe firmy, jak i osoby prywatne, dając pełną gwarancję prawidłowego usunięcia danych.

Po wykasowaniu danych użytkownik posiada możliwość ponownego, bezpiecznego wykorzystania sprzętu. Oprogramowanie Blancco oferuje szybkość i łatwość obsługi, pozwalając na jednoczesne kasowanie danych z wielu telefonów. Pozwala to na skasowanie danych z nawet 150 urządzeń w ciągu dnia przez jednego operatora. Ponadto oprogramowanie Blancco Mobile Edition generuje pełne raporty z informacjami na temat procesu usuwania danych, które można zapisać w formacie .xml, a następnie przesłać do centralnego serwera firmy Blancco w celu zarządzania wszystkimi zadaniami związanymi z usuwaniem danych i raportowaniem z wykorzystaniem sieci LAN.

Oprogramowanie Blancco Mobile Edition opracowane zostało do usuwania danych z telefonów opartych na takich systemach, jak: Nokia S80 Edition, Nokia S60 3 Edition, Nokia S60 5 Edition, Symbian, Windows Mobile 6.x Standard (6.0, 6.1, 6.5), Windows Mobile 6.x Professional (6.0, 6.1, 6.5), Blackberry (2010), Android (2010)

Generalnym dystrybutorem oprogramowania Blancco w Polsce jest AutoID Polska S.A.

Cena aplikacji to 129 zł netto.

Więcej www.blancco.com.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu