arvato services – nowy inwestor w Koninie

arvato services Polska, lider w dziedzinie kompleksowych rozwiązań outsourcingowych, otwiera nowy oddział – Centrum Telesprzedaży w Koninie, który do końca 2010 roku ma zaoferować 200 miejsc pracy.

arvato services Polska wybrało Konin na swoją kolejną – siódmą lokalizację, w której powstanie Centrum Telesprzedaży. Start operacyjny nowego oddziału zaplanowano na połowę września 2010 roku.

W arvato w pierwszym etapie projektu zatrudnienie znajdzie 60 osób – telemarketerów oraz kilkanaście osób zarządzających wyższego szczebla. Docelowo, do końca 2010 roku, liczba ta ma wzrosnąć do 200 osób. Ze względu na duży potencjał rozwoju projektu arvato prowadzi intensywną rekrutację na rynku konińskim. Poszukiwanie są osoby na stanowiska: telemarketer, trener wewnętrzny, koordynator grupy oraz kierownik operacyjny centrum telesprzedaży w Koninie.

– Do końca roku zamierzamy stworzyć 200 miejsc pracy w konińskim Centrum Telesprzedaży. Szukamy komunikatywnych i dyspozycyjnych osób z doświadczeniem w sprzedaży lub chcących pozyskać takie umiejętności. Oferujemy profesjonalne szkolenia sprzedażowe oraz pracę w dynamicznym zespole z możliwością elastycznego dopasowania czasu pracy do indywidualnych potrzeb pracownika. Dlatego nasza oferta może być szczególnie atrakcyjna dla wszystkich tych, którzy cenią sobie możliwość wyboru czasu swojej pracy oraz dopasowania jej do innych swoich zajęć, jak np. ludzie młodzi, mamy na urlopach wychowawczych czy osoby 50+, którzy są otwarci na pozyskanie nowych umiejętności i chętnie skorzystają z możliwości podjęcia pracy dodatkowej – mówi Joanna Rada, Dyrektor Obszaru Contact Center w arvato services Polska.

Nowy oddział arvato zostanie uruchomiony w pomieszczeniach biurowych na terenie Huty Konin, wynajętych od spółki Impexmetal. W chwili obecnej, na powierzchni 700 m2 trwają prace adaptacyjne.

Centrum arvato w Koninie będzie m.in. obsługiwać klientów z sektora telekomunikacyjnego, finansowego oraz branży farmaceutycznej. Oddział świadczyć będzie usługi telemarketingowe, polegające m.in. na badaniu i diagnozowaniu potrzeb klientów, pozyskiwaniu nowych klientów, a także poszerzaniu oferowanych usług w ramach istniejących, a wszystko to przez telefon.

– Przy dynamicznym rozwoju naszych usług w zakresie Contact Center niezbędne było zwiększenie inwestycji w ten sektor. Dlatego też zdecydowaliśmy się otworzyć kolejną lokalizację, tym razem w Koninie. Jej zadaniem będzie wzmocnienie pozycji arvato services jako lidera outsourcingu i rozszerzenie oferty również w języku polskim – powiedział Janusz Jankowiak, Dyrektor Generalny w arvato services Polska.

arvato, prowadząc centra obsługi klientów w 12 językach, jest liderem na rynku w zakresie wielojęzycznych contact center. Firma duży nacisk kładzie również na dalszy rozwój usług dedykowanych polskojęzycznej obsłudze kanału telefonicznego. Stąd między innymi inwestycja na terenie Konina.

W trakcie procesu inwestycyjnego arvato ma duże wsparcie ze strony Urzędu Miasta Konina oraz Powiatowego Urzędu Pracy. Obie instytucje demonstrując pro-biznesowe podejście wychodzą naprzeciw potrzebom mieszkańców Konina, poszukujących nowych miejsc pracy oraz możliwości rozwoju w dynamicznych strukturach stabilnej finansowo firmy, jaką jest arvato services.

– Cieszę się bardzo, że mamy partnera, który docenił lokalizację naszego miasta. Tak naprawdę to od nas jest wszędzie bliżej niż z Poznania i Warszawy. Bardzo podoba mi się, że firma skorzystała z możliwości ulokowania w Koninie swojego kolejnego oddziału, wykorzystując do tego niemal gotową siedzibę – biurowiec Huty Aluminium. Sądzę, że pierwsze miesiące funkcjonowania oddziału zdecydują o jego dalszym rozwoju. Życzę tej firmie wielu sukcesów i mam nadzieję, że planowane 200 miejsc pracy to tylko początek oferty arvato w Koninie – mówi Andrzej Sybis, Zastępca Prezydenta Miasta Konina.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu