Łukasz Kawęcki prezesem zarządu spółki Optizen Labs

Optizen Labs to nowe przedsięwzięcie na polskim rynku marketingu mobilnego. Firma specjalizuje się w budowie stron internetowych przystosowanych do oglądania na telefonach komórkowych, ich pozycjonowaniu (SEO), tworzeniu aplikacji oraz badaniu i analizie ruchu na mobilnych stronach internetowych w aplikacjach i grach. Optizen Labs świadczy także usługi z zakresu konsultingu.

Łukasz Kawęcki został prezesem zarządu spółki, jest także jej współwłaścicielem. Ostatnio pracował w wydawnictwie MURATOR SA jako dyrektor biura reklamy. Współwłaścicielem jest też Jacek Czynajtis, były wiceprezes zarządu MURATOR SA i TIME SA, a wcześniej prezes zarządu Mediatak. Pozostali inwestorzy spółki nie są związani z rynkiem mediów.

„Usługi mobilne są dla nas naturalnym przedłużeniem tego, czym zajmowaliśmy się przez ostatnie lata. W Optizen Labs nadal pracujemy z kontentenem, zmieniło się tylko «opakowanie». Mamy nie tylko duży sentyment do prasy, lecz także pomysły na to, jak wydawcy mogą, i powinni prowadzić swój biznes w czasach kolejnej rewolucji, po internetowej, teraz mobilnej”, mówi Łukasz Kawęcki.

„Inspiracją do założenia Optizen Labs było obserwowanie rozwoju marketingu mobilnego w Japonii, USA, Europie Zachodniej oraz coraz bardziej sprzyjające warunki w Polsce, gdzie w 2009 roku aż 3 mln ludzi korzystało z zaawansowanych komórek i smartfonów, a ich sprzedaż wciąż gwałtownie rośnie. W zasadzie każdy obecnie sprzedawany telefon ma przeglądarkę internetową – dodaje Łukasz Kawęcki. – Korzystanie z Internetu będzie się w coraz większym stopniu odbywać za pośrednictwem telefonów komórkowych, które zaczną wypierać tradycyjne pecety i laptopy. Będzie to dotyczyć najpierw zastosowań biznesowych, później konsumenckich. Rozwojowi tego rynku sprzyja systematyczny spadek opłat za transfer danych, a standardem stają się taryfy z płaską stawką za przesyłanie danych”.

źródło/autor: Optizen Labs

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu