Internauci wspierają „Paczkę dla powodzian”

Ponad 1000 zgromadzonych paczek o łącznej wartości około 200 000 zł – to dotychczasowy bilans akcji „Paczka dla powodzian”, za którą stoi Stowarzyszenie WIOSNA. Teraz organizatorzy liczą m.in. na wsparcie internautów. Dla nich właśnie została uruchomiona specjalna sekcja w serwisie szlachetnapaczka.pl.

– W tym momencie szukamy ludzi, którzy dostarczą paczki do rodzin poszkodowanych na terenach popowodziowych – mówi Marcin Węc, Manager ds. PR i Fundraisingu w Stowarzyszeniu WIOSNA.

Aby zorganizować grupę, która pojedzie z pomocą dla powodzian wystarczy wejść na stronę szlachetnapaczka.pl/paczka-dla-powodzian, gdzie dostępny jest prosty oraz – co ważniejsze – intuicyjny – system do rejestracji wolontariuszy. – Najpierw użytkownik wybiera rodzaj wsparcia, a następnie rejon w powiecie, do którego chce dotrzeć z pomocą. W zależności od wybranej formy organizowanej pomocy, system poprosi o wypełnienie odpowiedniego formularza, który jest następnie weryfikowany przez Stowarzyszenie WIOSNA – tłumaczy Karol Tyde, Project Manager w agencji interaktywnej Insignia, który odpowiedzialny jest za koordynowanie prac nad serwisem szlachetnapaczka.pl.

– Internetowe wsparcie akcji w postaci możliwości zgłoszenia swojej grupy zostało uruchomione dopiero w weekend, więc na razie trudno przewidywać, ilu osób zdecyduje się wziąć w niej udział – mówi Marcin Węc. – Musimy uzbroić się cierpliwość, ale liczymy, że internauci licznie dołączą się do pomocy powodzianom – dodaje.

źródło/autor: Imagine PR

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu