Przytulnie i nowocześnie w Dekoratorni

Black Red White – największa polska grupa meblarska, producent i dystrybutor mebli oraz artykułów wyposażenia wnętrz – po raz kolejny bierze udział w metamorfozie wnętrza w „Dekoratorni”. Motywem przewodnim 236. odcinka będzie aranżacja salonu z wykorzystaniem mebli Black Red White z systemu Mateo. Emisję programu zaplanowano na niedzielę, 6 czerwca 2010 roku, o godz. 13.00 w TV4.

Zadaniem projektantów Dekoratorni będzie urządzenie przytulnego, ale nowoczesnego salonu. Jego styl musi jednak nawiązywać i odpowiadać charakterowi zaadoptowanej już kuchni. Pomieszczenie w nowej aranżacji urzeknie widzów odważnymi kolorami, designerskimi dodatkami i funkcjonalnymi rozwiązaniami architektonicznymi.

Największym przedsięwzięciem projektantów będzie podział salonu na dwie strefy: wypoczynkową oraz jadalną. W obu wydzielonych miejscach zostaną wykorzystane nowoczesne meble Black Red White z systemu Mateo w kolorze ciepłego drewna: witryny, szafka RTV, kredens oraz stół. Fronty wybarwione w jasnych i miodowych brązach optycznie powiększą przestrzeń i dodadzą wnętrzu przytulności, której dotychczas brakowało.

„Salon jest miejscem, w którym spędzamy stosunkowo dużo czasu, dlatego warto zadbać o jego wystrój. Ważne jest, by – poza walorami estetycznymi – był on również użyteczny i funkcjonalny. Wnętrze urządzone w ten sposób pozwoli nam na wypoczynek i relaks. Ponadto, reprezentacyjny charakter salonu sprawia, że przy jego aranżacji trzeba uwzględnić elementy ozdobne i dekoracyjne. Mam nadzieję, że uda nam się osiągnąć uniwersalność i zachować jednocześnie indywidualny, niepowtarzalny klimat” – powiedziała Ula Kołodziejek Herman, projektantka wnętrza.

Nowoczesnym i odważnym akcentem wykorzystanym w aranżacji salonu oraz jadalni będą inspirujące desenie i dodatki oraz żywa kolorystyka. W części wypoczynkowej architekci połączą kontrastujące ze sobą wzory: kropkowaną tapicerkę dwóch sof, ciemnoczekoladową tapetę w kwiaty oraz kolorowe kwadraciki obrazu namalowanego przez samych projektantów. Dzieło – by podkreślić nowoczesny charakter pomieszczeń – utrzymane jest we współczesnej wersji impresjonizmu, opartego na palecie barw owoców leśnych: od ciemnych fioletów, przez czerwienie, aż do bladego różu.

W części jadalnej pojawi się pas ciemnego fioletu, który będzie stanowił tło dla komody i trzech wiszących witryn z kolekcji Mateo. Nowoczesny design mebli dopełni funkcjonalny, bezuchwytowy mechanizm otwierania frontów i szuflad.

„Dzięki umiejętnemu połączeniu gorącej czerwieni, poważnego fioletu oraz ciepłego drewna uzyskamy bardzo klimatyczne i urokliwe pomieszczenie, a odrobina gorzkiej czekolady doda mu wytrawności” – dodaje Maciek Bogaczewicz, współautor projektu.

Wnętrze poddane metamorfozie w 236. Odcinku „Dekoratorni” jest kolejną aranżacją młodych projektantów, którzy wykorzystali przy jej tworzeniu funkcjonalne meble z asortymentu Black Red White, dostępne w salonach na terenie całego kraju.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu