Premiera modelu A400M na targach lotniczych ILA 2010 w Berlinie

Firma Airbus, obchodząca w tym roku 40. jubileusz powstania, będzie obecna na targach lotniczych ILA w Berlinie, które odbędą się na lotnisku Schönefeld w dniach 8–13 czerwca.

Odwiedzający targi będą mogli jako pierwsi zobaczyć A400M, czyli całkowicie nowy model transportowy na miarę 21. wieku, będący najnowszym osiągnięciem firmy Airbus Military. Samolot, sprawdzający się w misjach taktycznych, strategicznych i przy tankowaniu, będzie można zobaczyć na wystawie oraz w powietrzu w ciągu dwóch pierwszych dni targów, do 10 czerwca, kiedy maszyna odleci.

Następnego dnia, 11 czerwca, Airbus zaprezentuje „króla przestworzy”, model A380. W czasie pokazu lotniczego modelu A380 będzie można przekonać się o wyjątkowo cichej pracy tego nowego ekologicznego samolotu, idealnego dla każdego lotniska.

Przedstawiciele firm Airbus i Airbus Military będą obecni w lokalu EADS (17-23), aby powitać przybyłych.

Na stoisku koncernu EADS (sala 7), odwiedzający będą mogli dowiedzieć się na temat produktów oraz innowacji firm Airbus oraz Airbus Military. Do dyspozycji będzie również interaktywne narzędzie z informacjami na temat wszystkich rodzin samolotów komercyjnych firmy Airbus, w tym również Airbus Military, a także model A320P2F z widokiem wnętrza, który został przekształcony z samolotu pasażerskiego na frachtowiec. Na wystawie można zobaczyć także pełnowymiarowy przekrój kadłuba modelu A400M oraz pełnowymiarową makietę kabiny modelu A350 XWB z możliwością wyświetlenia pokazów audiowizualnych przedstawiających najnowsze osiągnięcia firmy Airbus w zakresie wydajności. Na forum zorganizowanym w ramach stoiska będą obecni eksperci i specjaliści z firmy Airbus, omawiający najnowsze innowacje.

Przez cały tydzień na targach ILA firma Airbus będzie organizować wydarzenia z myślą o studentach i absolwentach kierunków lotniczych, inżynieryjnych lub pokrewnych kierunków biznesowych, aby przedstawić szanse rozwoju kariery w firmie Airbus.

W celu omówienia najnowszych trendów rynkowych w dniu 9. czerwca o godzinie 10:00 firma Airbus zorganizuje konferencję prasową w pokoju A w Centrum Konferencyjnym. Na zakończenie zostanie wygłoszona krótka relacja prasowa firmy Airbus Military.

źródło/autor: Airbus SAS

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu