Nowy procesor graficzny NVIDIA GeForce GTX 465 wprowadza technologię Fermi do niższego sektora cenowego

Najnowszy procesor graficzny przeznaczony jest na rynek konsumencki – ‘Stworzony dla DX11’ zapewnia jednostki obliczeń teselacji, wsparcie dla PhysX, 3D Vision i odtwarzania Blu-ray 3D

NVIDIA wprowadziła dziś na rynek najnowszy produkt z rodziny procesorów graficznych (GPU) Fermi, GeForce® GTX 465, wyznaczając nowy poziom wydajności DirectX11 dla segmentu cenowego poniżej 299 USD.

Zaprezentowany GeForce GTX 465, jako jeden z elementów pokazu prasowego NVIDIA 3D Revolution odbywającego się w Taipei, dostępny jest od dziś w ofercie wiodących światowych partnerów oferujących karty graficzne, twórców systemów komputerowych oraz dostawców sprzętu OEM.

Procesor graficzny GeForce GTX 465 obsługuje zaawansowane funkcje związane z grami, z których wiele dostępnych jest tylko na kartach NVIDIA, w tym:

  • Wsparcie dla technologii NVIDIA 3D Vision, jedynego w branży kompleksowego rozwiązania stereoskopii 3D przeznaczonego dla nowej rodziny komputerów 3D.
  • Jedenaście razy więcej jednostek teselacyjnych w stosunku do odpowiedniego produktu konkurencji, co pozwala twórcom gier tworzyć znacznie bardziej realistyczne środowiska.
  • Szybki anti-aliasing 32x wygładzający krawędzie obiektów, by zapewnić niezrównaną jakość obrazu.
  • Obsługę Blu-ray 3D z dekodowaniem GPU podczas odtwarzania filmów 3D oraz zawartości 3D przez Internet.
  • Technologię NVIDIA PhysX® zapewniającą realizm dzięki dynamicznemu, interaktywnemu otoczeniu w grach.
  • Kolejną generację architektury CUDA, leżącą u podstaw większości otwartych platform obliczeniowych na świecie, z pełnym wsparciem języka programowania oraz API, takich jak CUDA C/C++, DirectCompute, OpenCL, Java, Pyton czy Fortran, w celu jak największej zgodności z programami wykorzystującymi akcelerację GPU, w tym Internet Explorer 9, Folding@home i innych.

GeForce GTX 465 jest dostępny od dziś u wiodących dostawców kart, takich jak ASUS, EVGA, Galaxy, MSI, Palit, PNY, Zotac i innych. Cena kart graficznych opartych o nowy procesor graficznego w Poslce bedzie wahała się miedzy 1100 a 1200zł.

Przydatne linki:

Warto przeczytać:

  • GTX 400 Graphics Architecture Whitepaper

http://www.nvidia.com/object/IO_89569.html

  • NVIDIA Fermi Compute Whitepaper

http://www.nvidia.com/object/IO_89570.html

źródło/autor: NVIDIA

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu