Lokalna reklama na Futbolowo.pl

Piłkarski serwis społecznościowy Futbolowo.pl uruchomił system reklamy lokalnej skierowany do małych i średnich reklamodawców. Umożliwia on zareklamowanie – przy niewielkim budżecie – swojej usługi, produktu czy serwisu internetowego na określonym obszarze – w mieście, powiecie, województwie. System dostępny jest pod adresem: http://reklama.futbolowo.pl.

System korzysta z dużego potencjału serwisu Futbolowo, który skupia ponad 13.000 serwisów internetowych klubów piłkarskich grających w ligach z całej Polski. Serwis odwiedza ponad 2,5 mln użytkowników miesięcznie (wg. Google Analytics).

Reklama formą przypomina te, znane z serwisu społecznościowego Facebook – składa się na nią nagłówek, obrazek oraz krótki opis. Dodatkowo reklamodawca określa lokalizację – może skierować ją na konkretne strony klubowe, wszystkie strony w danym mieście, powiecie czy województwie oraz czas emisji (najkrótszy to jeden dzień). Na tej podstawie system wylicza koszty reklamy. Jak twierdzą twórcy aplikacji minimalna kwota jednodniowej kampanii na stronach Futbolowo to 1 zł.

„Strona lokalnego klubu to nierzadko najczęściej odwiedzana strona w mieście. Piłka nożna budzi emocje i łączy ludzi w dużo większym stopniu na lokalnym poziomie. Chcemy dać możliwość reklamowania się lokalnym przedsiębiorcą.” – mówi prezes Futbolowo.pl Grzegorz Czechowicz.

Funkcjonalność systemu z powodzeniem da się wykorzystać dla promocji o szerszym zasięgu. Mogą z niego korzystać większe marki (nie tylko sportowe), ci którzy w swoich działaniach marketingowych dostrzegają potencjał social mediów, a w szczególnie społeczności lokalnych.

„System Reklamy Lokalnej to jeden z planowanych sposobów monetyzacji serwisu. Unikalnych cech, takich jak lokalny potencjał reklamowy, jest w Futbolowo więcej. Kolejną aplikacją będzie Liga Typerów. Bardzo intensywnie pracujemy nad rozwojem Futbolowo, jesteśmy największą społecznością sportową w Polsce i to zobowiązuje.” mówi Michał Dyrda z Future Simple odpowiedzialnej za rozwój i monetyzację Futbolowo.pl.

Futbolowo otwiera możliwość pokazania się sklepom, hurtowniom, pubom czy nawet zwykłym zakładom usługowym. Tych firm nie stać na zatrudnienie agencji i przeprowadzenie geolokalizowanej kampanii internetowej, najczęściej też nie mają wiedzy jak to zrobić. System reklamy na Futbolowo.pl jest bardzo łatwy w użyciu i posiada jasny model rozliczeń – cena za dzień. Osoby nie posiadające doświadczenia z pewnością będą potrafiły go obsłużyć.

Zespół Futbolowo dostrzegł istotny biznesowo, a do tej pory niedoceniony przez internet rynek reklamodawców – drobnych przedsiębiorców działających w lokalnych społecznościach.

„Pracujemy nad rozwojem naszej platformy. Chcemy zaangażować większą ilości mniejszych, lokalnych serwisów tak, aby zaoferować naszym klientom jak największy zasięg.” dodaje Czechowicz.

źródło/autor: Futbolowo.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu