Linie South African Airways rozbudowują flotę samolotów Airbus krótkiego zasięgu

Linie lotnicze South African Airways zamówiły dodatkowe 5 samolotów Airbus A320, zwiększając tym samym zamówienie na ten model z 15 do 20 maszyn. Zamówione samoloty będą dostarczane począwszy od roku 2013.

W połączeniu z niedawną umową dzierżawy sześciu nowych samolotów A330 podpisaną z firmą Air Castle, linie South African Airways zyskają dzięki temu nowoczesną, wygodną, niezawodną i ekonomiczną flotę, sprawdzającą się w lotach krajowych, regionalnych, jak i długodystansowych. Linie South African Airways posiadają już flotę 11 samolotów A319, sześciu A340-200, sześciu A340-300 oraz dziewięciu A340-600.

„Cieszymy się, że ta transakcja została zaaprobowana przez głównych interesariuszy, udziałowców oraz zarząd linii SAA. Modele A320 idealnie komponują się z innymi typami samolotów Airbus, którymi latamy, dlatego pomogą nam w zwiększaniu wydajności i redukcji kosztów utrzymania” – powiedziała Siza Mzimela, prezes linii South African Airways.

John Leahy, dyrektor generalny w firmie Airbus, Customers, powiedział: „A320 to najnowocześniejszy i najwydajniejszy samolot wąskokadłubowy, a dzięki ciągłym ulepszeniom umacniamy jego czołową pozycję na rynku. Głównie dzięki niemu linie South African Airways będą mogły zwiększyć swoją wydajność.”

Pod względem wyposażenia kokpitu i sterowania wszystkie samoloty Airbus są podobne, co sprawia, że linie lotnicze mogą korzystać z tych samych pilotów, załogi i inżynierów-konserwatorów. Pozwala to liniom osiągnąć większą elastyczność i obniżenie kosztw.

Rodzina samolotów A320 (A318, A319, A320 oraz A321) jest uznawana za wzorzec w dziedzinie samolotów wąskokadłubowych. A320 jest także najlepiej sprzedającą się rodziną samolotów wąskokadłubowych, o czym świadczy ponad 6500 sprzedanych sztuk oraz 4200 egzemplarzy dostarczonych 310 klientom i liniom na całym świecie.

źródło/autor: Airbus SAS

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu