Przejdź do treści

Kościuszko na podium w Rajdzie Portugalii

Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak, reprezentujący zespół Dynamic World Rally Team, zajęli 3. miejsce w klasyfikacji SWRC Rajdu Portugalii. Według nieoficjalnej klasyfikacji zwyciężył Jari Ketomaa przed Xavierem Ponsem (+3:32.2) i Michałem Kościuszko tracącym do drugiego w stawce 1:55.2. Dla jedynej polskiej załogi startującej w Mistrzostwach Świata (WRC) to drugie podium w sezonie 2010.

„Jestem bardzo zadowolony z 3. miejsca i drugiego podium w tym sezonie. Rajd Portugalii okazał się wyjątkowo trudny, tym bardziej cieszą punkty i równa jazda. Na pewno te trzy dni, spędzone w nowym dla mnie aucie zaprocentują na rajdzie w Mikołajkach. Tam powalczymy, mam nadzieję, o zwycięstwo, chociaż na pewno nie będzie łatwo. W Rajdzie Polski wystartuje wielu znakomitych kierowców, z którymi będziemy rywalizować.” powiedział Michał Kościuszko. „Rajd Portugalii był dla nas bardzo ważnym rajdem i znakomitym treningiem. Dziękuję moim sponsorom, przede wszystkim firmie LOTOS Paliwa za wsparcie i kibicom za doping na zakurzonych trasach Portugalii.” – dodał Michał.

Podczas tegorocznego Vodafone Rally de Portugal zawodnicy pokonali łącznie 1223 kilometry, w tym 18 odcinków specjalnych o łącznej długości 355 kilometrów oesowych. Kolejnym rajdem, w którym wystartuje Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak będzie Rajd Polski. W tym rajdzie załoga Dynamic World Rally Team pojedzie ponownie Skodą Fabią S2000.

źródło/autor: Dynamic WRT