KAMSOFT zdobywcą Śląskiego Oskara 2009

24 maja 2010 roku podczas uroczystej Gali w budynku Rektoratu Uniwersytetu Śląskiego firma KAMSOFT S.A. uhonorowana została Nagrodą Śląski Oskar 2009. To wyróżnienie, które otrzymują osoby oraz instytucje szczególnie zasłużone na rzecz rozwoju regionu śląskiego.

„To, co dla Śląska najlepsze i to, co na Śląsku najlepsze” to motto ŚLĄSKIEGO OSKARA – nagrody przyznawanej corocznie osobom i instytucjom, które szczególnie wyróżniają się zasługami na rzecz ekonomicznego i kulturalnego rozwoju regionu.

W wąskim gronie laureatów tegorocznej edycji plebiscytu znalazła się również firma KAMSOFT S.A. W uzasadnieniu przyznania nagrody podkreślono zasługi w zakresie rozwoju innowacyjnych rozwiązań informatycznych dla medycyny, zwłaszcza w zakresie wieloletniej budowy i rozwoju koncepcji Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia OSOZ. Nagrodę z rąk Kapituły odebrał dr inż. Zygmunt Kamiński – Prezes KAMSOFT S.A.

Inicjatorem i realizatorem konkursu jest Uniwersytet Śląski we współpracy z wydawnictwem Goniec Górnośląski.

Śląski Oskar reprezentuje wyjątkowe zasługi dla regionu, gospodarki, kultury. Profesor Janusz Janeczek – który od początku przewodniczy Kapitule Nagrody Godła Promocyjnego Śląski Oskar – podkreśla, że aby otrzymać Oskara nie wystarczy wyróżniać się w swojej dziedzinie. Ważne jest inspirowanie innych, tworzenie nowej jakości w życiu. W uroczystości udział wzięli wybitni przedstawiciele społeczności Śląska, którzy codziennie swą wiedzą, umiejętnościami i pracą przyczyniają się do tworzenia nowego oblicza regionu.

źródło/autor: KSSA

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu