Emerson Network Power zgodnie z Kodeksem Postępowania UPS wydanym przez Unię Europejską w ramach Planu Ramowego Redukcji Zużycia Energii

Komisja Europejska, stawiając za cel osiągnięcie 20 procentowych oszczędności w zużyciu energii na kontynencie do 2020 roku, wydała szereg kodeksów postępowania dla producentów sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Emerson Network Power, mocno zaangażowana w problematykę energooszczędności, spełnia “Kodeks Dobrych Praktyk” w zakresie produkcji UPS-ów .

Emerson Network Power, spółka z grupy Emerson (NYSE: EMR) i światowy lider w zapewnianiu ciągłości działania systemów o kluczowym znaczeniu dla firm (Business-Critical Continuity), wdrożyła zalecenia ogłoszonego przez Komisję Europejską Kodeksu Postępowania w zakresie produkcji zasilaczy bezprzerwowych (UPS).

Celem Kodeksu, który jest elementem ambitnego planu redukcji zużycia energii w Europie w ciągu najbliższej dekady, jest zobowiązanie producentów UPS-ów do stosowania odpowiednich środków, procedur i takich metod produkcji, które maksymalizują efektywność energetyczną zasilaczy UPS.

Kodeks podyktowany jest potrzebą ograniczenia dodatkowego zużycia energii związanego z zasilaczami UPS i wynika wprost z rosnącego wykorzystania tych urządzeń, odgrywających ważną rolę w gwarantowaniu ciągłości biznesowej firm i organizacji, które wspierają swoją działalność za pomocą systemów IT.

Kodeks Postępowania odnosi się do sprzętów UPS o mocy powyżej 10kVA w różnych konfiguracjach i środowiskach pracy i dla każdej z topologii obejmującej Podwójną Konwersję Online, Line Interactive lub Standby.

“Spełnienie postanowień Kodeksu podkreśla wieloletnie zaangażowanie Emerson Network Power w problematykę oszczędności energii. Prace naszych departamentów Badań i Rozwoju pozwalają doskonalić technologie zasilania, klimatyzacji oraz monitoringu by powiązać wydajność i efektywność energetyczną. Ponadto, nasza strategia Energy Logic pomaga firmom zwiększyć efektywność energetyczną bez uszczerbku dla niezawodności i dostępności, ale z poczuciem odpowiedzialności”, powiedział Riccardo Rutili, dyrektor zarządzający Emerson Network Power we Włoszech i prezydent organizacji CEMEP (Europejski Komitet Sektorowy Producentów Urządzeń Elektrycznych i Elektroniki Zasilającej) – UPS (zasilaczy bezprzerwowych)

źródło/autor: Emerson Network Power

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu