Bio Inventions S.A. rozpoczęło pilotażową sprzedaż pierwszych produktów

Bio Inventions S.A. – spółka dystrybucyjno – produkcyjna działająca w branży biotechnologicznej notowana na NewConnect – sprzedała pierwszą partię homogenatu komórkowego. Tym samym rozpoczęła pilotażową sprzedaż. Odbiorcą pierwszej partii produktu jest pomiot z branży weterynaryjnej.

BIO Inventions licencję na produkcję homogenatu komórkowego otrzymał w ramach umowy od swego największego udziałowca spółki Stem Cells Spin sp. z o.o. (SCS).

-„Homogenat komórkowy jest produkowany z ekstraktu z Komórek Macierzystych MIC-1 i służy m.in. jako składnik aktywny produktów biotechnologicznych. Wprowadzenie tego produktu do pełnej sprzedaży planujemy do końca bieżącego roku. Obecnie wypuściliśmy pierwszą partię, jest to sprzedaż pilotażowa, która ma pokazać jaka jest reakcja rynku na nasze produkty oraz jak będzie rysować się popyt ogółem. Pierwszym odbiorcą wyprodukowanej partii została klinika weterynaryjna z okolic Poznania. – tłumaczy Janisław Muszyński, Prezes Zarządu Bio Inventions S.A.

Spółka w kwietniu br. podpisała umowę licencyjną ze swoim największym akcjonariuszem firmą Stem Cells Spin sp. z o.o. Na początku maja br. podpisane zostało porozumienie pomiędzy Stem Cells Spin Sp. z o.o. a Bio Inventions S.A. dotyczące wykonania laboratorium produkcyjnego na rzecz Bio Inventions S.A.

Obecnie Bio Inventions S.A. prowadzi rozmowy handlowe oraz działania zmierzające do zwiększenia mocy produkcyjnych.

– „Zamierzamy zakupić dwa nowoczesne inkubatory oraz wynająć laboratorium o większej powierzchni, co ułatwi i przyśpieszy prowadzenie produkcji. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, to już pod koniec II kwartału będziemy mogli rozpocząć pilotażową sprzedaż produktów pod nazwą Velvetyna.” – mówi Janisław Muszyński, Prezes Grupy Kapitałowej Bio Inventions S.A.

Bio Inventions S.A. w styczniu br. przeprowadziła emisję akcji, z której pozyskała 0,5 mln złotych. Środki te zostaną przeznaczone przede wszystkim na stworzenie kanału dystrybucji produktów na licencji spółki Stem Cells Spin sp. z o.o., a także innych firm biotechnologicznych działających na polskim rynku. Od 12 kwietnia 2010r Spółka jest obecna na rynku NewConnect. Głównymi akcjonariuszami Bio Inventions S.A. są: Stem Cells Spin Sp. z o.o. (60,61%) oraz fundusz BIO-MED Capital S.A. (30,30%).

źródło/autor: Public Image Advisors

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu