Zadbany zlewozmywak – wizytówka każdej kuchni

Wiele kuchennych czynności wymaga dostępu do bieżącej wody, dlatego jednym z ważniejszych elementów wyposażenia kuchni jest zlewozmywak z baterią. Dzisiejsze zlewozmywaki spełniają nie tylko funkcje praktyczne, związane z gotowaniem i zmywaniem, ale dzięki bogatej ofercie wzorów i materiałów, mogą też być efektownym elementem wystroju wnętrza. Aby jednak na długo zachowały ładny wygląd musimy pamiętać o jednej zasadzie – regularnej pielęgnacji.

Firma Franke, jeden z wiodących producentów i dystrybutorów systemów kuchennych na polskim rynku, wprowadziła do sprzedaży specjalny zestaw środków do czyszczenia zlewozmywaków ze stali szlachetnej i kompozytu.

Kuchenne zlewozmywaki to produkty do zadań specjalnych – myjemy w nich produkty spożywcze, zmywamy brudne naczynia, a ociekacza używamy jako podstawki pod gorące garnki. Nowoczesne zlewozmywaki, wykonane z wysokiej jakości stali szlachetnej lub nowoczesnych kompozytów granitowych, są odporne na intensywne użytkowanie. Nie ulegają zniszczeniu pod wpływem wysokiej temperatury, ostrych przedmiotów lub środków chemicznych używanych w domu. Jednak każda czynność wykonana w kuchni wpływa na ich wygląd, pozostawiając na powierzchni nieestetyczne ślady. Aby zlewozmywak zachował ładny wygląd na długie lata, warto w codziennym użytkowaniu zastosować dwie zasady:

  • regularnie czyścić zlewozmywak po każdym użyciu – co pozwala usunąć lekkie zabrudzenia i zapobiega powstawaniu zacieków, szczególnie na zlewozmywakach wykonanych ze stali szlachetnej. Zlewozmywak czyścimy używając gąbki i delikatnych środków, dostępnych najczęściej w formie mleczka, a następnie wycieramy do sucha miękką ścierką.
  • konserwować zlewozmywak raz w tygodniu za pomocą specjalnych środków – co zapobiega wnikaniu lekkich zabrudzeń w strukturę materiału i odbarwianiu powierzchni zlewozmywaka. Środki do konserwacji zlewozmywaków dostępne są najczęściej pod postacią pasty, którą nanosimy na powierzchnię zlewozmywaka, delikatnie wcieramy używając gąbki, a następnie polerujemy powierzchnię miękką ściereczką.

Bezpieczne i skuteczne – środki Franke do czyszczenia zlewozmywaków

Firma Franke, jeden z wiodących producentów i dystrybutorów systemów kuchennych na polskim rynku, wprowadziła do sprzedaży specjalne środki przeznaczone do pielęgnacji zlewozmywaków. Oferta jest odpowiedzią na potrzeby Klientów, którzy chcą w profesjonalny i bezpieczny sposób zadbać o ładny wygląd kuchennego zlewozmywaka. Wśród produktów znajdują się zarówno środki do pielęgnacji zlewozmywaków stalowych, jak i modeli wykonanych z konglomeratu. Dzięki ekologicznej formule środki są w pełni bezpieczne dla środowiska, a zaawansowana receptura pozwala nie tylko usunąć zabrudzenia, ale także zabezpieczyć powierzchnię zlewozmywaka przed plamami i trwałymi odbarwieniami.

Uniwersalna Pasta Franke Twister

Pasta Franke Twister jest środkiem przeznaczonym do czyszczenia, polerowania i konserwowania wszystkich typów zlewozmywaków, wykonanych zarówno ze stali szlachetnej, jak i z kompozytu. Preparat doskonale konserwuje i chroni powierzchnię zlewozmywaka przed wnikaniem zabrudzeń w strukturę materiału. Preparat jest bardzo wydajny i ekologiczny, podlega bowiem biodegradacji.

Sposób użycia: Wilgotną gąbką należy zebrać z pojemnika nieco pasty Twister i delikatnie czyścić zabrudzoną powierzchnię zlewozmywaka. Następnie dokładnie spłukać wodą i wytrzeć zlewozmywak do sucha.

Cena: pojemnik 125 ml dostępny jest w cenie detalicznej 59 PLN/brutto.

Uniwersalny zestaw Franke do czyszczenia zlewozmywaków

Zestaw Franke do kompleksowej pielęgnacji zlewozmywaków wykonanych zarówno ze stali, jak i kompozytu składa się z pasty do czyszczenia Franke Twister oraz gąbki, która ułatwia aplikację środka, preparatu zwalczającego kamień, specjalnej szczoteczki do usuwania uporczywych plam oraz delikatnej ściereczki, idealnej do osuszania zlewozmywaka.

Cena: zestaw dostępny jest w sprzedaży detalicznej w cenie 229 PLN/brutto.

Mleczko Franke Twister do czyszczenia zlewozmywaków ze stali szlachetnej

Preparat czyści, pielęgnuje i chroni zlewozmywaki wykonane ze stali szlachetnej, zapewniając im piękny wygląd na lata. Dzięki delikatnej i wydajnej formule produkt może być stosowany do codziennego czyszczenia zlewozmywaka. Preparat jest ekologiczny, podlega biodegradacji.

Sposób użycia: Przed użyciem preparatu należy mocno wstrząsnąć pojemnikiem. W ramach codziennego, szybkiego czyszczenia zlewozmywaka należy nanieść mleczko na suchą szmatkę, rozprowadzić po powierzchni zlewozmywaka i dokładnie wypolerować. W przypadku usuwania starszych plam z zabrudzeń, należy wycisnąć niezbędną ilość mleczka na powierzchnię przeznaczoną do czyszczenia i dokładnie rozprowadzić wilgotna ściereczką lub gąbką. Następnie powierzchnię należy dokładnie spłukać wodą i wytrzeć zlewozmywak do sucha.

Cena: w sprzedaży dostępne są zestawy trzech opakowań mleczka o pojemności 250 ml w cenie 179 PLN/brutto.

Zestaw Franke do czyszczenia zlewozmywaków ze stali szlachetnej

Zestaw Franke do kompleksowej pielęgnacji zlewozmywaków stalowych składa się z Mleczka Franke Sunshine, które nie tylko skutecznie usuwa zabrudzenia, ale także nabłyszcza i zabezpiecza powierzchnię zlewozmywaka przed powstawaniem trwałych zabrudzeń, gąbki ułatwiającej aplikację środka oraz miękkiej ściereczki, idealnej do osuszania zlewozmywaka.

Cena: zestaw dostępny jest w sprzedaży detalicznej w cenie 149 PLN/brutto.

Produkty firmy Franke do czyszczenia zlewozmywaków dostępne są w sklepach i hurtowniach sanitarnych na terenie całej Polski, dystrybuujących produkty firmy Franke.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu