Nagroda Lodołamaczy dla Prezydenta KPP, Andrzeja Malinowskiego

Prezydent Konfederacji Pracodawców Polskich Andrzej Malinowski otrzymał dziś prestiżową nagrodę w konkursie Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych Lodołamacze 2010, propagującym zatrudnianie osób niepełnosprawnych. W imieniu Prezydenta KPP statuetkę odebrała Dyrektor Generalna KPP, Agata Kulak.

Jak czytamy w uzasadnieniu Kapituły, Prezydent KPP Andrzej Malinowski otrzymał Lodołamacza Specjalnego za szczególną wrażliwość społeczną i odpowiedzialną politykę personalną, uwzględniającą potrzeby osób niepełnosprawnych. Zdaniem Kapituły działalność Andrzeja Malinowskiego na polu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych stanowi wzór godny naśladowania.

Ideą konkursu Lodołamacze jest nagradzanie firm, przedsiębiorców i osób prywatnych wybitnie angażujących się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych, dostrzegających sens i konieczność ich aktywizacji zawodowej poprzez tworzenie nowych, coraz lepszej jakości miejsc pracy.

Statuetka jest wyróżnieniem dla tych, którzy decydując się na zatrudnienie osób niepełnosprawnych, prowadzą jednocześnie wobec nich przyjazną politykę personalną, przełamują bariery, walczą z niechęcią i obojętnością społeczeństwa.

Wśród gości uroczystości, która odbyła się w warszawskim teatrze Kamienica, byli m.in. Marszałek województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Marszałek Sejmu, Marek Borowski.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu