Wireless Mobile Mouse 3500 dla bardzo mobilnych użytkowników

Jakie cechy powinna mieć idealna myszka do laptopa? Właściciele komputerów przenośnych oczekują od swoich akcesoriów komputerowych przede wszystkim wygody w użyciu i niezawodności. Odpowiedni „gryzoń” dla mobilnych komputerów jest przede wszystkim bezprzewodowy, precyzyjnie pracuje na wielu trudnych powierzchniach, a niewielki odbiornik zapewnia duży zasięg. Takie właśnie jest nowe dzieło firmy Microsoft: myszka Wireless Mobile Mouse 3500, działająca w technologii BlueTrack.

Sonda przeprowadzona przez Brain Group, międzynarodową agencję badań i strategii, wykazała, że komputery towarzyszą nam nawet w tak egzotycznych miejscach jak platformy wiertnicze, kopalnie węgla czy jachty. Nikogo nie powinny dziwić te dane: 41% badanych przyznało się do prowadzenia samochodu osobowego i jednoczesnego(!) używania notebooka, a 20% swobodnie korzysta z laptopów w środkach komunikacji publicznej.

Akcesoria komputerowe także poszły w ślad za wędrującymi notebookami i ich właścicielami. Każdy, kto choć raz podróżował z laptopem, wie, jak bardzo przydatna bywa precyzyjna myszka. Taka jest Wireless Mobile Mouse 3500. Standardowe touchpady tylko połowicznie spełniają swoją funkcję, w przypadku dłuższego korzystania mogą doprowadzić właściciela komputera do rozstroju nerwowego, szczególnie wtedy, gdy mamy do wykonania pracę wymagającą precyzji.

„Wireless Mobile Mouse 3500 posiada wszystkie cechy dobrej, mobilnej myszki: niewielkie rozmiary, duży zasięg i przede wszystkim możliwość precyzyjnej pracy na wielu powierzchniach. Możemy śmiało powiedzieć, że nowa myszka Microsoft to idealne rozwiązanie dla właścicieli notebooków” – powiedziała Karolina Sałas-Szlejter, PC Platform Business Manager w polskim oddziale Microsoft.

Bezprzewodowa Wireless Mobile Mouse 3500 łączy się z komputerem dzięki nanoodbiornikowi pracującemu na częstotliwości 2,4 GHz. Po włożeniu go do portu USB praktycznie nie wystaje poza obudowę laptopa, dzięki czemu użytkownik nie musi martwić się uszkodzeniem gniazda. Myszka może poprawnie działać w odległości do 9 metrów od odbiornika, a technologia śledzenia ruchu BlueTrack pozwala na wygodną pracę praktycznie na każdej powierzchni, oprócz szkła. Jedna bateria wystarcza nawet na 8 miesięcy pracy. Wireless Mobile Mouse 3500 współpracuje z systemami operacyjnymi Microsoft Windows 7®, Windows Vista®, Windows XP® oraz Mac OS X v.10.4–10.6.

Wireless Mobile Mouse 3500 jest dostępna w Polsce od maja i objęta jest 3-letnią gwarancją. Szacunkowa cena detaliczna 109zł. Więcej informacji o produktach działu Microsoft Hardware znaleźć można na stronie internetowej pod adresem www.microsoft.com/hardware.

Informacje dla prasy i zdjęcia produktów: http://www.microsoft.com/presspass.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu