Weteran branży zabezpieczeń zasilił szeregi AVG Technologies

Don MacLennan objął stanowisko Wiceprezesa ds. Zarządzania Produktem w AVG Technologies. Ten posiadający 23-letnie doświadczenie w branży oprogramowania specjalista będzie pracował nad strategią produktu, do jego zadań ma należeć także przygotowanie ramowego planu rozwoju produktów AVG. MacLennan będzie wykonywał swoje obowiązki w siedzibie AVG w Pradze. Firma AVG Technologies jest producentem najpopularniejszego na świecie darmowego oprogramowania antywirusowego.

Przed rozpoczęciem pracy w AVG MacLennan sprawował funkcje kierownicze w zakresie rozwoju produktów i operacji terenowych w spółkach publicznych, w tym w RSA, the Security Division of EMC, SAP, Calico Commerce, Pure Atria i CA. W 2006 magazyn „Supply and Demand Chain Executive” przyznał mu tytuł „Pro to Know”, zarezerwowany dla liderów rozwiązań w dziedzinie łańcucha dostaw. MacLennan często zabiera głos w dyskusjach na temat najlepszych praktyk na forach branżowych, takich, jak ISACA, The Conference Board, Sourcing Interests Group i SAPPHIRE. Nowy specjalista AVG pisuje także teksty dotyczące zgodności z przepisami bezpieczeństwa w łańcuchu dostaw dla magazynu SAP Insider.

„Teraz, gdy AVG wkracza w kolejną fazę rozwoju, doświadczenie Dona MacLennana w dostarczaniu najwyższej jakości produktów i zarządzaniu cyklami produkcyjnymi przy jednoczesnym zrozumieniu popytu rynkowego będzie dla nas bardzo przydatne” – mówi J.R. Smith, Dyrektor Generalny AVG Technologies. „Połączenie doświadczeń związanych z produktami zapobiegającymi utracie danych, zarządzaniem polityką i integracją produktów stanowi o silnym zapleczu merytorycznym MacLennana. Wesprze on AVG w dalszym rozwoju produktów zabezpieczających przeznaczonych dla konsumentów i małych przedsiębiorstw” – dodaje.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu