VIII Bowling Cup o puchar JM Rektora WSL

Już po raz ósmy odbył się Ogólnouczelniany Turniej Bowlingowy o Puchar Rektora Wyższej Szkoły Logistyki. Tegoroczną edycję wygrał zespół Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. Drużyna WSL uplasowała się na miejscu drugim. Najlepszym studentem zawodów okazał się Paweł Majewski z WSNHiD.

Turniej odbył się w czwartek, 27 maja 2010 roku. Zawody otworzył prof. dr hab. Andrzej Korzeniowski, Rektor Wyższej Szkoły Logistyki, a zgromadzonych gości przywitał dr Ryszard Świekatowski, prezes AZS działającego przy WSL.

Celem WSL Bowling Cup jest integracja poznańskiego środowiska akademickiego. Do turnieju swoje zespoły chętnie wystawia większość poznańskich uczelni. Na torach można było spotkać studentów z Wyższej Szkoły Logistyki, Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa, Wyższej Szkoły Bankowej, Wyższej Szkoły Zawodowej „Kadry dla Europy”, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Politechniki Poznańskiej, Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznej, Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji oraz Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii. Poza studenckimi drużynami, w turnieju stratowali pracownicy Dziekanatu i Administracji Wyższej Szkoły Logistyki oraz Instytutu Logistyki i Magazynowania.

Zasady rozgrywania turnieju są następujące: każda z uczelni wystawia drużynę, w której gra maksymalnie 6 osób. Zespoły rywalizują na oddzielnych torach w dwóch rundach. Po ich rozegraniu podsumowuje się wyniki i wyłania zwycięskie drużyny. Następnie po dwóch najlepszych zawodników z każdej z ekip rywalizuje w turnieju indywidualnym. W tym roku pojawiła się równbież nowa konkurencja, nazwana Cosmic, polegająca na tym, że dwóch najlepszych zawodników danego toru kulało bile w ciemnościach.

Puchar Rektora WSL zdobył zespół Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. Drugie miejsce przypadło w tym roku organizatorom Turnieju, trzecie natomiast – reprezentacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Zespół UAM, w ubiegłorocznej edycji zdobył przechodni Puchar Rektora po raz trzeci, a zatem stał się jego posiadaczem na stałe. W historii zawodów dwukrotnie triumfowała Wyższa Szkoła Logistyki, a po jednym zwycięstwie zanotowały ekipy Politechniki Poznańskiej i Wyższej Szkoły Komunikacji i Zarządzania.

źródło/autor: WSL

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu