Prezent z głową

Gra komputerowa, zdalnie sterowany samochód, lalka oraz pluszowe maskotki to najczęściej wybierane prezenty na Dzień Dziecka. Jednak czy na pewno chcemy podarować naszym pociechom kolejną zabawkę, którą po kilku tygodniach się znudzą lub ta się zepsuje? Może warto zastanowić się nad rozwiązaniem praktycznym, z którego rzeczywiście dziecko skorzysta.

1 czerwca to święto wszystkich dzieci. Z tej okazji rodzice, dziadkowie oraz chrzestni szukają wyjątkowych prezentów dla swoich pociech. Co więcej, ich znalezienie często bywa czasochłonne i trudne. Z jednej strony podarunek ma sprawić dziecku radość, z drugiej – powinien być funkcjonalny oraz praktyczny. W tej sytuacji optymalnym rozwiązaniem, które będzie służyło dziecku przez lata jest ubezpieczenie posagowe.

„Nowoczesne produkty ubezpieczeniowe pozwalają na bezpieczne gromadzenie kapitału, który w przyszłości zasili rachunek dziecka. Systematycznie wpłacane środki czekają do momentu, kiedy dziecko osiągnie wskazany w umowie wiek, np.: pełnoletniość lub rozpoczęcie studiów. W ten sposób na starcie w dorosłe życie nasze dziecko lub wnuk będzie zabezpieczony finansowo” – podkreśla Agnieszka Rudnicka, Menedżer ds. Produktów w ING Życie.

Decydując się na tego rodzaju prezent dorośli wykazują się świadectwem dojrzałości i odpowiedzialnością za przyszłość obdarowywanego. Dodatkowo nie mają później poczucia, że wydali pieniądze na coś mało wartościowego, z czego dziecko szybko wyrośnie.

Ubezpieczenie „W trosce o pewną przyszłość” ING Życie łączy w sobie funkcję ochronną z inwestycyjną. Opłacana składka składa się z dwóch części. Pierwsza – inwestycyjna, przeznaczona jest na budowanie kwoty gwarantowanej, czyli tej, która zostanie wypłacona na koniec umowy. Natomiast część ochronna zabezpiecza zgromadzenie środków w wypadku śmierci osoby opłacającej składkę lub jej niezdolności do pracy, czy samodzielnej egzystencji. W takiej sytuacji, o zgromadzenie kapitału zadba ING Życie, a kwotę gwarantowaną, wraz z naliczonym zyskiem otrzyma uposażone dziecko. Procentowy podział składki na część ochronną oraz inwestycyjną zależy od wieku ubezpieczonego i okresu, na jaki umowa jest zawierana, a składka za ochronę jest stała w trakcie umowy.

„Załóżmy, że 35–letnia osoba, decyduje się na prezent w postaci umowy „W trosce o pewną przyszłość”, w której uposażonym jest 3-letni maluch. W przypadku 15-letniej umowy i składki w wysokości 250 zł miesięcznie, 25 zł przeznaczanych jest na ochronę, a pozostałe 225 zł buduje przyszły kapitał dziecka. Na koniec umowy wypłacona zostanie co najmniej suma wszystkich zainwestowanych środków, czyli 41 400 powiększona o naliczany corocznie zysk. Około 95% środków inwestowanych jest w sprawdzone i ściśle określone przepisami papiery wartościowe, co oznacza, że są one w pełni bezpieczne. Maksymalnie 5% środków przeznaczanych jest na inwestycje o wyższym stopniu ryzyka, co zwiększa szansę uzyskania zysków” – wyjaśnia Agnieszka Rudnicka, Menedżer ds. Produktów w ING Życie.

Ubezpieczenie „W trosce o pewną przyszłość” charakteryzuje się elastycznością, dzięki czemu można je dostosować do różnych potrzeb klientów. Rodzice lub dziadkowie sami decydują o wysokości składki oraz sposobie jej opłacania. Wpłaty mogą być dokonywane miesięcznie, kwartalnie lub rocznie. Kolejną korzyścią jest możliwość wprowadzania zmian w trakcie obowiązywania umowy, w zakresie wpłacanej kwoty, np.: podwyższenia składki.

„W przypadku przejściowych problemów finansowych istnieje szansa obniżenia składki albo okresowego zawieszenia wpłat. Natomiast, jeżeli w danym momencie dysponujemy większą sumą pieniędzy, możemy wpłacić je dodatkowo, zwiększając w ten sposób gromadzony kapitał. Ubezpieczenie ING Życie może być także rozszerzone o dodatkowe umowy dla dziecka oferujące m.in. ochronę na wypadek ciężkiej choroby naszej pociechy lub jej pobytu w szpitalu” – podkreśla Agnieszka Rudnicka, Menedżer ds. Produktów w ING Życie.

Biorąc pod uwagę uniwersalny charakter ubezpieczenia posagowego, stanowi ono interesującą propozycję prezentu, nie tylko na Dzień Dziecka, ale także na urodziny czy imieniny. Funkcjonalne oraz praktyczne rozwiązanie jest alternatywą dla popularnych zabawek oraz gadżetów. Dorosły zyskuje pewność, że podarował coś wartościowego, z czego pociecha skorzysta w niedalekiej przyszłości. Natomiast dziecko za kilka lat z pewnością doceni prezent, który ułatwi mu start w dorosłe życie.

źródło/autor: ING Życie

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu