Nordea BP najlepszym przedsiębiorstwem pomorza

Nordea BP został laureatem Konkursu Pomorskiej Nagrody Gryfa Gospodarczego 2010. Statuetkę Gryfa otrzymują najlepsze przedsiębiorstwa Pomorza, wyróżniające się zyskownością i dynamicznym rozwojem.

Wyniki konkursu ogłoszono podczas uroczystej Fali Finałowej w Dworze Artusa. Gdyński Bank Nordea zwyciężył w kategorii największych firm regionu pomorskiego.

Kapituła konkursu, której przewodniczy Marszałek Województwa Pomorskiego wraz z Wojewodą Pomorskim wyróżnia dynamicznie działające firmy, które niezależnie od koniunktury gospodarczej odnotowują poprawę wyników finansowych, a ich działalność charakteryzuje się przejrzystością i uczciwością, a takżs ma szczególny wpływ na wizerunek i rozwój województwa.

Organizatorem tegorocznej, jedenastej już edycji konkursu jest Pomorska Rada Przedsiębiorczości, która wspiera władze regionu w dziedzinie współpracy z biznesem.

– Doceniamy wartość tej nagrody i formułę konkursu przede wszystkim jako Bank, która na co dzień współpracuje z samorządami. Cieszymy się, że o jej przyznaniu zadecydowały tak wymierne kryteria jak dynamika zysku, wzrostu zatrudnienia czy inwestycji. Zwykle to my poznajemy kondycję finansową naszych samorządowych klientów od przysłowiowej podszewki. Tym razem to samorządowcy współpracujący z biznesem z uwagą przyjrzeli się naszym bankowym przedsięwzięciom, czego dowodem jest ta Statuetka – powiedział odbierając nagrodę Sławomir Żygowski, Wiceprezes Zarządu Banku Nordea ds. Bankowości Korporacyjnej.

Nordea Bank Polska z siedzibą w Gdyni jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się banków w Polsce. Kilentów obsługuje w sieci 160 placówek w całym kraju. W woj. pomorskim zatrudnia ponad 500 pracowników.

źródło/autor: Nordea Bank

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu