Mega rywalizacja o mega imprezę Lecha rozpoczęta

Najnowszej kampania piwa LECH Premium zaprasza do wzięcia udziału w niecodziennym głosowaniu. Na spragnionych wrażeń konsumentów czeka lodowa MEGAImpreza w środku lata. Akcja promuje możliwość wygrania przez dowolne miasto w Polsce (decydują głosy internautów) MEGAImprezy z ciężarówką pełną zimnego LECHa. Na potrzeby akcji powstał m.in. wyrzeźbiony w lodzie serwis www.lech.pl Kampania, która ma podkreślać główny atrybut piwa LECH Premium – orzeźwienie, potrwa do 7 czerwca i obejmie zasięgiem cały kraj.

Kampania „Ciężarówka” rozpoczęła się już 1 maja od emisji spotów telewizyjnych w ogólnopolskich, największych kanałach stacji telewizyjnych. Na potrzeby kampanii stworzono 3 różne wersje spotu, których emisja będzie konsekwencją przebiegu akcji. Spot wizerunkowy zainaugurował rozpoczęcie całej kampanii. 20 maja pojawiła się jego zmodyfikowana odsłona, która zachęca do głosowania i ściągnięcia trucka z MEGAImprezą LECHa do jednego z miast w Polsce. Kampanię zakończy spot informujący o imprezie w zwycięskim mieście.

Na zaplanowane działania złożą się ponadto aktywności prowadzone w Internecie, na billboardach oraz mediach regionalnych. Wsparcie stanowić będą także działania PR.

Na potrzeby akcji stworzono też specjalną stronę internetową, którą wyrzeźbiono w lodzie. Lodowe elementy serwisu www.lech.pl stworzyli artyści z Ice Teamu. Kierował nimi Roberta Burkat, wicemistrz świata w artystycznym rzeźbieniu w lodzie Alaska 2010. Prace przebiegały w wyjątkowych warunkach w temperaturze ok. minus 30 stopni Celsjusza w specjalnie wynajętej na ten cel chłodni przemysłowej. Do produkcji strony zużyto 8 ton lodu. To pierwszy taki projekt w Polsce.

Za koncepcję kreatywną oraz działania interaktywne odpowiada agencja Artegence. Spotu TV zrealizowała agencja Grandes Kochonos. Planowanie i zakup mediów – dom mediowy Starcom. Przygotowaniem i produkcją działań BTL (event MEGAIMpreza) zajmuje się agencja Afekt. Działania PR prowadzi agencja Q&AConsulting.

Więcej na www.lech.pl

źródło/autor: Q&A Consulting

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu