Liberty Direct Najlepszym Pracodawcą 2010

Liberty Direct – jeden z najszybciej rozwijających się ubezpieczycieli działających w systemie bezpośrednim – został laureatem rankingu Najlepszy Pracodawca 2010 organizowanego przez firmę doradczą Hewitt Associates. Towarzystwo, które zatrudnia ponad 200 pracowników zajęło II miejsce w rankingu w kategorii małych i średnich firm. Ranking został opracowany na podstawie kwestionariuszy wypełnianych przez pracowników oraz kadrę zarządzającą.

„W sektorze ubezpieczeń działa wiele firm należących do uznanych i globalnych marek bardzo dobrze przygotowanych do wysokiej konkurencji. W tej sytuacji zaangażowanie pracowników staje się istotnym czynnikiem przewagi na rynku. Dlatego bardzo cieszymy z tak pozytywnej oceny wystawionej Liberty Direct przez pracowników i równocześnie traktujemy ją jako zobowiązanie do dalszego doskonalenia” – mówi Katarzyna Bieńkowska, Dyrektor Personalna Liberty Direct.

Badanie Najlepsi Pracodawcy zostało przeprowadzone na grupie 28 607 pracowników firm w nim uczestniczących, ponadto 574 kwestionariusze zostały wypełnione przez członków najwyższej kadry zarządzającej. Pracownicy oceniali swoich pracodawców, uwzględniając między innymi stwarzane przez firmę możliwości rozwoju, politykę i praktyki organizacyjne, relacje wewnątrz firmy, równowagę między życiem osobistym a pracą oraz warunki sprzyjające samorealizacji. Badanie prowadzone jest w Polsce od 2006 roku. W ciągu 5 lat zostało ono przeprowadzone ponad 400 razy w blisko 300 organizacjach. W tym czasie swoją opinią wyraziło 110 000 polskich pracowników, blisko 3000 członków najwyższej kadry zarządzającej. W piątej edycji badania udział wzięło 89 firm łącznie, ponad prawie 30 tys. pracowników zostało przebadanych. 53 % uczestników Badania to duże firmy (powyżej 250 pracowników), zaś 47% to firmy małe i średnie.

Liberty Direct jest jednym z najszybciej rozwijających się ubezpieczycieli działających w systemie bezpośrednim na rynku polskim. W 2009 firma zebrała 87,4 mln zł składki przypisanej brutto, co oznacza ponad 40% wzrost w porównaniu do roku 2008. W maju br. Liberty Direct rozszerzyła zakres działalności na rynku polskim wchodząc w sektor ubezpieczeń mieszkaniowych. Liczba Klientów ubezpieczyciela przekroczyła 140 tys.

źródło/autor: Liberty Direct

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu