InSilesia.pl wprowadza powiadomienia e-mail dla dziennikarzy

Po 2 miesiącach działalności, pierwszy śląski newswire InSilesia.pl coraz częściej wykorzystywany jest zarówno przez rzeczników prasowych i specjalistów PR, jak i dziennikarzy. Dla tej drugiej grupy twórcy portalu wprowadzili kolejną funkcjonalność – powiadomienia e-mail o nowych informacjach z danego tematu lub branży.

– Dzięki nowej funkcji dziennikarze zaoszczędzą sporo cennego czasu – nie będą musieli logować się na stronę i sprawdzać interesujących ich tematów. Teraz, wcześniej określając swoje sfery zainteresowań, będą otrzymywać powiadomienia e-mail o nowych informacjach dotyczących danej branży lub zagadnienia. Nie będą musieli ich także ściągać na dysk i zapełniać tym samym pocztowej skrzynki odbiorczej – wszystkie informacje znajdą się w spersonalizowanej zakładce „Moje powiadomienia” – tłumaczy Michał Wojciechowski, Prezes encja.com oraz pomysłodawca InSilesia.pl.

Uruchomiony 23 marca 2010 roku pierwszy śląski newswire umożliwia zarówno znalezienie interesujących informacji z regionu, jak i ich publikację, stanowiąc tym samym doskonałe narzędzie dla dziennikarzy i rzeczników prasowych oraz specjalistów ds. PR. Przez dwa miesiące od startu InSilesia.pl stała się popularnym narzędziem dla obu tych grup. Angażuje się także, w formie patronatów medialnych, w wiele regionalnych inicjatyw i wydarzeń. Portal objął patronatem m.in. akcję „Motocykl ratowniczy dla Rybnika”, kampanię „Stop narkotykom”, Juwenalia Śląskie 2010 oraz branżowe Silesia SEM 2010.

Od czasu uruchomienia portalu pojawiło się na nim już około 900 informacji prasowych wygenerowanych przez zarejestrowanych użytkowników, w tym pracowników agencji PR, rzeczników prasowych i specjalistów ds. marketingu.

Prócz informacji z regionu użytkownicy portalu InSilesia.pl mają także dostęp do treści multimedialnych – materiałów graficznych, audio i video, a także do szerokiej bazy kontaktów do specjalistów, która umożliwi wymianę doświadczeń, opinii czy informacji.

Z portalem InSilesia.pl powiązany jest także system biur prasowych online umożliwiających szybką i wygodną publikację informacji prasowych i dodatkowych materiałów, a także dystrybucję ich do wybranych adresatów. Komunikaty wysyłane za pośrednictwem biur prasowych online trafiają także automatycznie do InSilesia.pl.

Jedną z pierwszych instytucji, które wprowadziły biuro prasowe online jest Uniwersytet Śląski.

– Biuro prasowe online i połączenie go z newswire InSilesia.pl znacząco wpływa na sprawność pracy rzecznika prasowego, a także na łatwość w pozyskiwaniu informacji o Uniwersytecie Śląskim. Teraz dziennikarze w jednym miejscu mogą znaleźć wszystkie informacje prasowe dotyczące uczelni, materiały graficzne, dźwiękowe i filmowe gotowe do użycia w artykułach lub audycjach – mówi Magdalena Ochwat, rzecznik prasowy Uniwersytetu Śląskiego.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, przyznanych w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu