Witaminy na upalne dni

Lato to czas, w którym stajemy się bardziej aktywni. Z nadejściem ciepłych dni organizm zaczyna regenerować siły, a my, zrzucając grube warstwy ubrań niejako „przy okazji” pozbywamy się nagromadzonych podczas mrozów, zbędnych kilogramów. Rowerowe wycieczki, plażowanie i pływanie, długie spacery po lesie powodują, że nasze ciało łatwo się przegrzewa. Wraz z potem tracimy mikroelementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i dobrego samopoczucia. Co zatem pić podczas upałów, aby uzupełnić niedobory wody i witamin w organizmie?

Podczas letnich aktywności wydalamy wodę, a także niezbędne do prawidłowego funkcjonowania mikroelementy. Z tego powodu możemy odczuwać osłabienie, zmęczenie, zawroty głowy. Dostarczanie organizmowi odpowiednich napojów latem jest więc konieczne, aby zapewnić prawidłową gospodarkę organizmu. Nadmierne spożywanie słodkich napojów czy soków – dostarcza zbyt wiele kilokalorii, co nie sprzyja letniej, pięknej sylwetce. Z kolei picie dużych ilości samej wody, zwłaszcza podczas joggingu czy uprawiania sportów, dodatkowo wypłukuje sole mineralne.

Z tego względu dobrym rozwiązaniem w okresie wakacyjnym jest przyjmowanie odpowiednich preparatów witaminowych w postaci płynnej. Doskonale sprawdza się Plusssz Multiminerały – kompleks zbilansowanych najważniejszych witamin i mikroelementów o pysznym, pomarańczowo-grejpfrutowym smaku. Jedna tabletka zawiera 100% dziennego zapotrzebowania organizmu na witaminy, a także wysoką dawkę minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania latem, takich jak: wapń, magnez, cynk, selen i potas.

W ciepłe dni zaleca się spożywanie dziennie jednej tabletki Plusssz Multiminerały, rozpuszczonej w szklance zimnej wody. Forma płynna preparatu powoduje, że zawarte w nim substancje czynne przyswajają się szybciej. Dzięki zażywaniu tego suplementu diety wspomożemy funkcjonowanie naszego organizmu, wzmacniając układ odpornościowy, krwionośny, nerwowy i kostny. Plusssz Multiminerały posiada pozytywną opinię Wydziału Farmacji Akademii Medycznej.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu