Nuta historii na Discovery World

Od 7 czerwca do 31 lipca widzowie Discovery World będą mogli posmakować historii, oglądając na swoim kanale wyselekcjonowane treści historyczne, pochodzące z kanału Discovery Historia. Wybrane programy w ramach pasma (określane jako windowing) będą emitowane od poniedziałku do piątku w godzinach 16:30 – 17:30.

„Historia stanowi istotny element tożsamości każdego społeczeństwa. To ona kształtuje obecne, a co najważniejsze przyszłe pokolenia. Podana w interesujący sposób może okazać się nie tylko skarbnicą wiedzy o tym, co za nami, ale też drogowskazem pokazującym kierunki rozwoju społeczeństwa na następne dziesięciolecia” – mówi Barbara Bilińska, Channel Director Poland. „Z tego powodu Discovery po raz kolejny, chcąc poszerzać wiedzę na jej temat w nieszablonowy, atrakcyjny dla widzów sposób wprowadza windowing. Wierzymy, że będzie on kolejnym krokiem ku idei dotykania historii. Przy okazji przekona widzów kanału Discovery World do poznania tajemnic polskiej historii i sięgnięcia po kanał Discovery Historia” – uzupełnia Bilińska.

Przygotowany blok programowy pokaże świeże spojrzenie i nowatorskie podejście do tematów historycznych. Będzie się skupiał przede wszystkim na historii Polski. Pokazuje ważne wydarzenia historyczne jak i losy wybitnych osób. W czerwcu zobaczymy między innymi „Historię polskiego rocka” – jedyny w swoim rodzaju projekt dokumentalny. Jako pierwszy w Polsce podsumowuje on w barwny i nieszablonowy sposób pięćdziesięcioletnią historię muzyki, która stała się katalizatorem największych przemian obyczajowych XX wieku. W kolejnych filmach dokumentalnych poznamy losy żołnierzy AK, którzy podczas II wojny światowej walczyli o wolną i niepodległą Polskę, a po zakończeniu wojny byli ścigani, wyłapywani, mordowani skrytobójczo lub też na mocy wyroków wydawanych „W imieniu Polski Ludowej”. Zostali zapomniani na wiele lat, stali się „Żołnierzami wyklętymi”. Francis Stanley Gabreski i Stanisław Skalski – bohaterowie kolejnych dokumentów – obaj byli asami przestworzy w trakcie II wojny światowej, jednakże ich losy po wojnie potoczyły się zupełnie inaczej. Te i wiele innych ciekawych historii zobaczymy na kanale Discovery World.

Natomiast lipiec poświęcony jest najciekawszym produkcjom zagranicznym a także najważniejszym wydarzeniom z historii naszego kraju. Te filmy w ciekawy i przystępny sposób opowiadają o historii Polski oraz świata. Pokazują ważne wydarzenia historyczne jaki i losy jednostkowych osób.

Przyjrzymy się bliskim współpracownikom Hitlera – Erwinowi Rommlowi, zwanemu „Pustynnym Lisem” oraz Reinhardowi Heydrichowi nazywanemu „Archaniołem zła”. Poznamy również kulisy operacji Valkiria – zamachu na Hitlera, zorganizowanego przez pułkownika hrabiego Clausa Schenka von Stauffenberga. Dowiemy się co przesądziło o porażce spisku, jaką rolę odegrał dębowy stół oraz dlaczego Hitler przeżył?

W kolejnych dokumentach zajmiemy się skomplikowaną historią Polski – przedstawimy jedyny cykl o wojnie roku 1920 „Wielka wojna na wschodzie” a także dokument o Katyniu. Nie wszystkie filmy poświęcone będą bohaterom, zbrodniom i wojnie; przedstawimy między innymi fenomen lat 60’ – Beatlesów, poznamy losy ikon naszych czasów: Bruce Lee oraz Marlona Brando. Przyjrzymy się także bliżej samochodowi za dolara – słynnemu Trabantowi.

Windowing został przygotowany lokalnie, z myślą o polskich widzach. Ramówka zawierać będzie zarówno produkcje polskie jak i zagraniczne, traktujące o historii współczesnej, dziejach Polski czy sprawach militarnych.

Discovery Networks Central Europe zamierza przedstawić treści historyczne w sposób interesujący i wciągający. Chce aktywizować publiczność, przedstawiając jej historie o ludziach i wydarzeniach, które kształtowały nasz kraj i świat, tak by trzymając w napięciu, zmuszać widzów do myślenia, analizowania i wysnuwania wniosków. Sponsorem czerwcowego windowingu kanału Discovery Historia na Discovery World jest firma Multimedia Polska – dostawca usług Telewizji cyfrowej, Internetu i Telefonu.

źródło/autor: Studio-W

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu