Przejdź do treści

Leroy Merlin tworzy serwisy dla miłośników ogrodów

Firma Leroy Merlin uruchomiła dwa nowe serwisy internetowe: pierwszą w Polsce filmową społeczność ogrodową www.ogrod.tv oraz wortal o tematyce ogrodniczej www.ogrod.leroymerlin.pl. Projekty zostały wdrożone we współpracy z agencją interaktywną Autentika Sp. z o.o.

Ogród.tv to platforma wideo mająca na celu zebranie i zaprezentowanie w jednym miejscu interesujących filmów o tematyce ogrodowej oraz zaangażowanie użytkowników w tworzenie autorskiej treści. Entuzjaści ogrodów mogą umieszczać filmy w kilku kategoriach: od prac ogrodowych zaczynając, poprzez świat roślin, na grillowaniu i imprezowaniu w ogrodzie kończąc.

– Ogród.tv jest nowatorskim pomysłem na gruncie naszego rodzimego Internetu – mówi Przemek Porada, Szef Projektów Internetowych Leroy Merlin – Ciągle wzrastająca popularność form wideo oraz bardzo pozytywne doświadczenia związane z prowadzeniem przez nas Foto Forum Inspiracje, na którym użytkownicy zamieszczają zdjęcia swoich własnych aranżacji domów, mieszkań i ogrodów, sprawiają, że wierzymy w sukces Ogród.tv.

Wortal ogrodniczy www.ogrod.leroymerlin.pl ma na celu jak najlepsze wsparcie użytkowników fachową wiedzą merytoryczną, przedstawiając jednocześnie ofertę produktów ogrodowych w sklepach Leroy Merlin. Obecnie w wortalu znajduje się ponad 300 porad, w tym wideo i encyklopedia roślin, blog eksperta oraz około 3500 produktów z dziedziny ogrodu.

– Wypracowana wspólnie koncepcja serwisu zakłada, że nie jest on jedynie tradycyjnym serwisem internetowym przedstawiającym ofertę Leroy Merlin, ale także pełnoprawnym wortalem o tematyce ogrodowej – mówi Michał Samojlik, Prezes Zarządu Autentika – Każdy użytkownik serwisu, zanim zdecyduje się na zakup jakiegoś produktu w sklepie, może zapoznać się z fachowymi poradami, które pomogą mu dokonać najlepszego wyboru.