Fortinet zaprezentował nową serię urządzeń FortiGate

Fortinet, producent rozwiązań bezpieczeństwa sieciowego i światowy lider rynku zintegrowanych systemów zarządzania zagrożeniami (UTM – Unified Threat Management) zaprezentował dwie nowe platformy FortiGate-3950B i FortiGate-3951B. Urządzenia oferują przepustowość na poziomie zapory ogniowej do 120 Gbps, wyposażone są w zaawansowane funkcjonalności IPS oraz szerokie możliwości kontroli na poziomie aplikacji. FortiGate-3950B i FortiGate-3951B adresowane są do dużych przedsiębiorstw. To obecnie najbardziej wydajne platformy z serii FortiGate.

FortiGate-3950B oferuje przepustowość do 120 Gbps na poziomie zapory ogniowej. Wysoka wydajność predestynuje platformę do zastosowania w najbardziej wymagających środowiskach sieciowych, takich jak centra danych czy krytyczne obrzeża sieci. Natomiast model FortiGate-3951B zapewnia przepustowość do 100 Gbps, a także może być wykorzystywany jako wewnętrzna pamięć masowa. Obydwie platformy cechuje modularna architektura umożliwiająca rozbudowywanie systemu bezpieczeństwa stosownie do potrzeb przedsiębiorstwa w zakresie wydajności. Urządzenia są zsynchronizowane z bazą danych zagrożeń sieciowych oraz dostarczane wraz z usługami w zakresie bezpieczeństwa.

FortiGate-3950B i FortiGate-3951B mogą być wykorzystywane równocześnie jako urządzenia do zabezpieczenia sieci i utrzymania jej wydajności. Nowe platformy z serii ForitGate zostały wyposażone zarówno w funkcje optymalizacji sieci WAN, jak i w zaawansowane technologie IPS i wzmocnione zapory ogniowe. Mogą więc funkcjonować jako dedykowane zapory ogniowe klasy korporacyjnej ze zintegrowanymi funkcjami IPS oraz jako kompletny system bezpieczeństwa łączący IPSec/SSL VPN, ochronę antywirusową i antyspamową, filtrowanie WWW, zabezpieczenie przed wyciekiem danych oraz bezpieczeństwo usług transmisji głosu. FortiGate-3950B i FortiGate-3951B są dostarczane z najnowszą wersją systemu operacyjnego FortiOS 4.0 MR2.

FortiGate-3950B i FortiGate-3951B są pierwszymi zintegrowanymi urządzeniami zabezpieczającymi, które wykorzystują nowe akceleratory Fortinet Mezzanine Card (FMC) pozwalające na zwiększenie przepustowości każdego urządzenia. Fortinet wprowadził dwa nowe moduły: FMC-XD2 oraz FMC-XG2.

FMC-XD2 wyposażony jest w dwa interfejsy 10-GbE, które znacząco zwiększają szybkość przesyłu danych na poziomie zapory ogniowej i podwyższają przepustowość transmisji IPSec VPN. Wykorzystując pięć akceleratorów FMC-XD2 w modelu FortiGate-3950B można osiągnąć przepustowość do 120 Gbps na poziomie zapory ogniowej. Zastosowanie czterech modułów FMC w modelu FortiGate-3951B pozwala na zwiększenie przepustowości do 100 Gbps.

Drugi z nowych akceleratorów, FMC-XG2 ma również wbudowane dwa interfejsy 10-GbE, ale został zaprojektowany do zwiększenia przepustowości na poziomie systemu IPS. Moduły te mogą być dodawane do urządzeń z serii FortiGate-3950 umożliwiając zwiększenie przepustowości transmisji w trybie IPS do 10 Gbps.

Platformy serii FortiGate-3950 są standardowo dostarczane z interfejsami typu 10-GbE, GbE, 10/100/1000. Ponadto, model FortiGate-3951B został wyposażony w pamięć masową (SSD) o pojemności 64 GB SSD z możliwością rozszerzenia do 256 GB. Urządzenia są dostępne w formie 3-RU.

Produkty FortiGate-3950B, FortiGate-3951B i FMC-XD2 będą dostępne pod koniec bieżącego kwartału. Dostawy FMC-XG2 rozpoczną się w trzecim kwartale.

źródło/autor: Fortinet

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu