ATEN na targach Computex 2010 stawia na zdalne zarządzanie centrami danych oraz profesjonalne rozwiązania audio/wideo

Najnowsze rozwiązania dla centrów danych, rozwiązania Media Matrix, nowe przełączniki KVM dla domowych biur i małych firm, a także wiele więcej będzie można zobaczyć w hallu 1, na stoiskach nr A533, A534, A539 i A540

Firma ATEN International, wiodący projektant i producent zaawansowanych rozwiązań komunikacyjnych, weźmie udział w targach Computex 2010, które są największą imprezą targową branży IT w Azji i drugą co do wielkości na świecie. Targi Computex 2010 odbędą się w Tajpej na Tajwanie i będą trwały od 1 do 5 czerwca br. Firma ATEN zaprezentuje szereg nowych technologii i produktów, w tym inteligentne PDU oraz zaawansowane rozwiązania z linii Over the NET do zdalnego zarządzania centrami dancyh. Ponadto ATEN po raz pierwszy zaprezentuje rozwiązanie Media Matrix, które jest połączeniem przełącznika macierzowego 8×8 pracującego z okablowaniem Cat5 i extendera audio/wideo Cat5.

„Premiera rodziny profesjonalnych rozwiązań audio/wideo VanCryst na początku tego roku spotkała się z bardzo pozytywną reakcją rynku. Nowa linia produktów będzie jedną z sił napędzających wzrost sprzedaży w ciągu roku. ATEN zamierza utrzymać czołową pozycję na rynku KVM, dążąc do osiągnięcia statusu dostawcy kompleksowych rozwiązań dla centrów danych. Wprowadzenie na rynek nowej listwy zasilającej PDU uzupełnia rozwiązanie ALTUSEN Over the NET, które zapewnia zaawansowane zarządzanie energią, pozwalające zwiększyć efektywność zasilania w centrach danych. Ponadto nowe, zaawansowane produkty Over the NET są przystosowane do współpracy z serwerami typu blade” – powiedział Kevin Chen, prezes ATEN International.

Aby móc w praktyce zademonstrować funkcjonalność i innowacyjność oferowanych produktów, firma ATEN zainstaluje na swoim stoisku działające na żywo centra demonstracyjne (hall 1, stoiska nr A533, A534, A539, A540). Prezentacje będą obejmować:

Rozwiązanie VanCryst Media Matrix:

Rozwiązanie VanCryst Media Matrix to połączenie przełącznika macierzowego 8×8 Cat 5 VM0808T 8×8 oraz extendera VE500 A/V Over Cat 5. VM0808T to przełącznik macierzowy, który rutuje i dystrybuuje sygnały audio, wideo i RS232 na odległości do 300 metrów, z rozdzielczością wideo 1280×1024. VM0808T może odbierać sygnały z maksymalnie 8 źródeł audio/wideo i przesyłać dane nawet do 8 wyświetlaczy audio/wideo. Dane audio/wideo z pojedynczego komputera mogą być kierowane do jednego lub większej liczby odbiorników. Przełącznik VM0808T oferuje kilka wygodnych metod dostępu do urządzeń źródłowych i sterowania nimi: lokalnie za pomocą przycisków na panelu przednim i poprzez port szeregowy RS232/485, a także zdalnie: przez Internet, za pośrednictwem interfejsu dostępnego przez przeglądarkę.

Połączenie VM0808T / VE500 to idealne rozwiązanie w przypadku dużych odległości do odbiorników A/V, a także wówczas, gdy wszechstronność i bezpieczeństwo to podstawowe kryteria. Model VM0808T został zaprojektowany z myślą o wdrożeniach w środowiskach wymagających rutowania sygnału VGA, np. w kasynach, transporcie, w centrach logistycznych, instalacjach zdalnego monitoringu, centrach kontroli ruchu, obiektach związanych z bezpieczeństwem portów, w przypadku monitoringu przemysłowego itd. Jest to także najlepszy wybór dla projektanta systemu A/V, jeśli zależy mu na efektywnym i ekonomicznym rutowaniu sygnału audio i wideo.

Rozwiązania dla centrów danych:

PN5212s / PN5320s / PN7212s / PN7320s Power Over the NET to inteligentna jednostka dystrybucji zasilania (Power Distribution Unit, PDU), która oferuje 12 wyjść o maksymalnym natężeniu 20 amperów i 20 wyjść o maksymalnym natężeniu 30 amperów. Urządzenie obsługuje mierzenie stanu zasilania w czasie rzeczywistym i pozwala administratorom monitorować prąd, napięcie i pobór mocy sprzętu IT na poziomie PDU albo poszczególnych wyjść, minimalizując koszty operacyjne i gwarantując wysoką dostępność systemów w serwerowniach każdej wielkości. Inteligentna jednostka PDU zapewnia też porty czujników do monitorowania temperatury i wilgotności oraz do powiadamiania o przekroczeniu progów alarmowych. Administratorzy IT mogą łatwo i wygodnie zarządzać zasilaniem podłączonych urządzeń za pośrednictwem przeglądarki — w razie potrzeby zdalnie — aby zminimalizować koszty utrzymania i zapewnić nieprzerwane działanie serwerowni.

Rozwiązania KVM dla domowych biur i małych firm

Matrycowy przełącznik KVMP CM0264 2×4 USB umożliwia niezależne i jednoczesne sterowanie dwoma komputerami DVI, dwoma komputerami lub urządzeniami HDMI i dwoma dodatkowymi urządzeniami USB z poziomu jednej dwuekranowej konsoli USB. CM0264 obsługuje jeden ekran DVI i jeden ekran HDMI; użytkownik może oglądać obraz nawet z czterech źródeł sygnału wysokiej rozdzielczości. Urządzenie jest idealne do wszystkich zastosowań multimedialnych, do edycji wideo i dla grafików kreatywnych. Tryb „3 obrazy w jednym” umożliwia monitorowanie nawet czterech komputerów jednocześnie. Dzięki opatentowanej funkcji Cursor Shift w trybie dwuekranowym wskaźnik myszy może poruszać się tam i z powrotem między ekranami albo zmieniać fokus KVM. Ponadto intuicyjny, graficzny interfejs użytkownika oferuje łatwe monitorowanie, przenoszenie plików, kopiowanie i wklejanie oraz inne innowacyjne funkcje sterowania.

Dystrybutor produktów ATEN w Polsce:

W Polsce dystrybutorem produktów ATEN jest firma AJM Electronics: www.ajm.pl, www.aten.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu