5-lecie Astellas. Dynamiczny rozwój firmy: od urologii i transplantologii, czas na onkologię.

Mija właśnie 5 lat od utworzenia firmy Astellas Pharma Europe, powstałej w wyniku fuzji firm Fujisawa i Yamanouchi w 2005 roku. W tak krótkim czasie firma Astellas zdobyła status Lidera w dziedzinach urologii oraz transplantologii w krajach europejskich. Jednocześnie firma posiada nową wizję umacniania swojej pozycji w obszarze onkologii.

„Wizją naszej firmy jest zmienianie jutra dla naszych pacjentów poprzez dostarczanie nowoczesnych leków w takich obszarach, w których potrzeby medyczne nie są jeszcze zaspokajane” – powiedział Tapani SURA, Dyrektor Generalny Astellas Pharma Sp.zo.o.

Firma Astellas zamierza nadal rozwijać swój potencjał w pięciu kluczowych obszarach terapeutycznych. Astellas posiada już w swojej ofercie wiodące na rynku leki z dziedziny transplantologii (PROGRAFTM, ADVAGRAFTM oraz MODIGRAFTM), urologii (VESICARETM) oraz dermatologii (PROTOPICTM), a także niedawno wprowadzone na rynek lub planowane innowacyjne produkty w obszarze leków przeciwzapalnych (MYCAMINETM oraz VIBATIVTM) oraz przeciwbólowych (QUTENZATM). Onkologia stanie się szóstym obszarem terapeutycznym firmy Astellas. Na niektórych rynkach dostępny jest już preparat ELIGARDTM do terapii chorych na nowotwór prostaty.

Astellas realizuje swój cel rozwijając się dynamicznie w obszarze onkologii. W tym celu przejęła firmę Agensys Inc – biotechnologiczny oddział firmy Astellas. Agensys Inc koncentruje się na możliwościach zastosowania w pełni ludzkich przeciwciał monoklonalnych w leczeniu guzów litych. Wiele z tych cząsteczek jest już w 1. lub 2. fazie badań klinicznych. „Wierzymy, że w nadchodzących latach będziemy w stanie poprawiać jakość życia pacjentów z nowotworami, a także pokonywać wyzwania w dziedzinie transplantologii, urologii, dermatologii, leków przeciwzapalnych oraz uśmierzania bólu.” – podkreślił Tapani SURA.

Wyjątkowym potencjałem firmy są jej pracownicy. Astellas zapewnia im doskonałe warunki pracy oraz dostęp do wielu szkoleń, które poszerzają ich wiedzę merytoryczną i rozwijają zdolności interpersonalne. Każdy pracownik ma duże możliwości rozwoju. Najzdolniejsi pracownicy firmy mogą korzystać z wielu dodatkowych programów i szkoleń, w tym z wyjątkowego programu rozpoznawania zdolności przywódczych i szkoleń umiejętności liderów.

Astellas otrzymała tytuł “Firma Roku 2010”, Pharmaceutical Marketing Effectiveness Awards (PMEA). W Polsce zaś została wyróżniona przez Puls Biznesu w X Edycji Gazel Biznesu (Ranking Najbardziej Dynamicznych Małych i Średnich Firm) jako firma najdynamiczniej rozwijająca się.

źródło/autor: Astellas Pharma

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu