Polak pobił 60-ciu rywali i wygrał maraton w Mannheim

Odpowiednia motywacja i oto kolejna wygrana polskiego hand-bikera Arkadiusza Skrzypińskiego jest już faktem. Tym razem zawody rozegrały się 15go maja na ulicach niemieckiego Mannheim. Na starcie zjawiło się ponad 60-ciu rywali na handbike’ach, czyli rowerach z napędem ręcznym. Na innej trasie tysiące biegaczy zmagało się z czasem jeszcze po godzinie. 22.00, meta wyglądała o tej porze jak nocny klub.

„Koledzy z drużyny tego dnia startowali w Szwajcarii, zatem szef mojego zespołu zaserwował mi trening na wytrzymałość psychiczną, odporność na stres. Moim celem jest medal paraolimpijski w Londynie i wszystko po drodze ma mnie do tego przygotować. Zapewnił mi więc baaaardzo dobry hotel w sercu miasta, 100m od linii startu/mety. Miałem zrobić tylko jedno, podusić rywali na trasie, na 10 km przed metą odjechać i wygrać Mannheim Marathon.” mówi zawodnik Vobis Start Szczecin / Team Sopur.

Szczecinianin poradził sobie i wyprzedził na mecie Josefa Michelbergera z GC Nendorf oraz Gabriela Patrick’a z Team Otto Bock. „Konkurentami byli głównie Niemcy i było mi bardzo miło wszędzie słyszeć „Arkadius Skrypinsky, Große Favorit, aus Stettin, Polen”. Meta była na ogromnym placu i gdy go objeżdżałem mogłem już sobie pozwolić na zabawę z kibicami.”

Warto dodać, że najbardziej utalentowanego polskiego handbikera od 12 lat wspiera firma Vobis – zaledwie przed kilkoma tygodniami dokonano kolejnego przedłużenia umowy sponsorskiej. Dzięki temu Arkadiusz Skrzypiński będzie mógł m.in. spokojnie przygotowywać się do paraolimpiady w Londynie 2012 – szczeciński zawodnik uznawany jest za jednego z medalowych „pewniaków” tej imprezy. Lista jego osiągnięć jest wyjątkowo długa – znalazły się na niej m.in. tytuł Sportowca Roku 2008 na świecie według Achilles International, zwycięstwo w Boston Marathon 2008/09, zwycięstwo w New York City Marathon 2009, tytuł Kolarskiego Mistrza Polski 2009, zwycięstwo w Tour of Britain 2006 czy brązowy medal Mistrzostw Europy (start wspólny, 2006).

Kompletne wyniki wyścigu można obejrzeć na stronie Handbikesport.de, więcej zdjęć z maratonu dostępnych jest na witrynie fotogalerii Norberta Wilhelmi.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu