Fundusz Riverside wyróżniony przez branżę private equity

Globalna firma private equity Riverside otrzymała dwie prestiżowe nagrody przyznawane przez najważniejsze magazyny branżowe. Świetne wyniki firmy w 2009 roku zostały docenione przez miesięcznik M&A Journal, który przyznał Riverside tytuł „Private Equity Firm of the Year” oraz przez magazyn Buyouts, który uhonorował firmę tytułem „Buyout Firm of the Year”.

W roku 2009 firma Riverside przeprowadziła łącznie 15 transakcji, z czego 6 będzie stanowić platformę dla kolejnych transakcji typu “kupuj i buduj”. Jednym z głównych powodów, dla których Riverside został wyróżniony przez specjalistów z sektora private equity, jest fakt, że firmie udało się przeprowadzić w ubiegłym roku cztery udane wyjścia, w tym jedno, które przyniosło największy zysk z inwestycji w historii Riverside. Ponadto Riverside stworzył fundusz wart 1,17 mld USD, przewyższając tym samym własne szacunki, które zakładały kwotę 900 mln USD.

Te nagrody to dla nas ogromny zaszczyt, zwłaszcza, że odzwierciedlają one uznanie liderów opinii branży private equity i inwestorów dla naszego modelu biznesu. Rok 2009 był pełen wyzwań, ale zdołaliśmy sfinalizować sześć nowych przejęć, a dodatkowo przeprowadziliśmy dziewięć transakcji typu “add-on” w obrębie istniejących już inwestycji. To pozwala nam z optymizmem spoglądać na rok 2010 – powiedział Stewart Kohl, Dyrektor Zarządzający Riverside.

Od ponad 20 lat firma Riverside koncentruje się wyłącznie na mniejszych spółkach z sektora średnich przedsiębiorstw. Głównym celem Riverside jest kupowanie dochodowych i dobrze zarządzanych małych i średnich przedsiębiorstw, które są liderami w swojej niszy rynkowej. We współpracy z zarządami tych spółek Riverside stara się wzbogacać swoje portfolio poprzez zwiększanie wydatków kapitałowych, rozwój nowych produktów, intensyfikację badań i rozwoju projektów oraz strategiczne, kolejne zakupy spółek („add-ons”).

Magazyny M&A Journal i Buyouts to jedne z najważniejszych źródeł informacji w sektorze private equity. Nad przyznaniem nagród debatował panel doświadczonych i uznanych specjalistów oraz liderów opinii z amerykańskiej branży private equity.

źródło/autor: Riverside Company

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu