Emerson Network Power ChillerGP 2010 –program partnerski z turbodoładowaniem

przez | 27/05/2010

Emerson Network Power promuje nowe rozwiązania klimatyzacji precyzyjnej dla serwerowni i centrów danych za pomocą specjalnego programu i strony www.chillerGP.pl

Emerson Network Power, spółka z grupy Emerson (NYSE: EMR) i światowego lidera w zapewnianiu ciągłości działania systemów o kluczowym znaczeniu dla firm (Business-Critical Continuity™), wdrożyła nowy program partnerski dla klientów i projektantów o nazwie ChillerGP 2010. Jego celem jest popularyzacja zaawansowanych technologicznie systemów klimatyzacji precyzyjnej opartych na agregatach wody lodowej z serii Liebert HPC. Program kierowany jest do firm projektowych i wykonawczych. Uczestnicy programu, którzy zdecydują się wykorzystać innowacyjne technologie mogą zamienić każdy zaprojektowany/zakupiony kW mocy chłodniczej na mile, które zbliżają ich do głównej wygranej – wyjazdu na wyścig Formuły 1, GP Monza we Włoszech połączonego ze zwiedzaniem fabryki agregatów wody lodowej Emerson Network Power.

O programie ChillerGP 2010

Program ChillerGP został oficjalnie zainaugurowany w marcu 2010 podczas Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja, największych w Polsce targów branży klimatyzacyjnej. Podczas wydarzenia eksperci Emerson Network Power oraz Hewlett Packard promowali wspólnie energooszczędne rozwiązania dla serwerowni i koncepcję mobilnych centrów danych, przedstawiciel Emersona tłumaczył ponadto szczegóły regulaminu programu ChillerGP 2010. Zwłaszcza nagroda ChillerGP 2010 zelektryzowała gości Forum. Wyjechać do Włoch, zasiąść w loży i kibicować z bliska kierowcom bolidów na legendarnym torze Monza… to działa na wyobraźnię. Najpierw jednak trzeba pokonać dystans dzielący oba miasta: Warszawę i Monza – czyli okrągłe 1000 mil. Wymieniając kW mocy chłodniczej na mile, uczestnicy rywalizacji zbliżają się do upragnionego celu. Aby stać się uczestnikiem programu, należy zarejestrować się na jego oficjalnej stronie, www.chilllerGP.pl i stanąć do rywalizacji z innymi zawodnikami. Najlepsza trójka, ma już za sobą ponad połowę trasy! Zaś lidera wyścigu dzieli od mety już zaledwie 200 mil! Co ważne, choć zakup chillera automatycznie wiąże się z uzyskaniem statusu finalisty programu – każda mila ma znaczenie!

Dlaczego ChillerGP?

Program ChillerGP powstał by wesprzeć wykorzystanie w projektach i realizacjach serwerowni oraz centrów danych najnowszych rozwiązań klimatyzacji precyzyjnej opartych na agregatach wody lodowej Liebert HPC. Służą one podniesieniu efektywności systemu klimatyzacji w serwerowni o wysokiej gęstości ciepła, przez zwiększenie wydajności chłodniczej, optymalizację zużycia energii elektrycznej, minimalizację kosztów utrzymania, wykorzystanie odzysku ciepła i zjawiska freecoolingu, zwiększenie elastyczności chłodzenia oraz wykorzystanie najnowszych, opatentowanych przez firmę Emerson, innowacji technologicznych. Są nimi m.in.: sprężarka Digital Scroll, elektronicznie komutowane wentylatory typu EC FAN, sterowniki mikroprocesorowe iCOM, system FAST START RAMP czy też tryb pracy kaskadowej i Supersaver. Chillery dostępne są w dużym przedziale mocy chłodniczej od 40kW do 1,5 MW i znajdują zastosowanie od małych serwerowni, przez duże data center, aż po mobilne, kontenerowe centra danych, a także we wszystkich budynkach z klimatyzacją komfortu, w których ważna jest optymalizacja zużycia energii elektrycznej przez wykorzystanie zjawiska frecoolingu.

„Wierzę, że program ChillerGP zachęci Projektantów i Klientów do zwrócenia uwagi na korzyści płynące z wdrażania innowacyjnych rozwiązań, których celem jest, jak w przypadku chillerów Liebert HPC, najwyższa efektywność bez najmniejszych kompromisów względem bezpieczeństwa i dostępności. ” – podkreślił Piotr Kowalski, Kierownik Sprzedaży Agregatów Wody Lodowej w Emerson Network Power.

źródło/autor: Emerson Network Power

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.