Dariusz Rompa nowym Country Managerem Nespresso Poland

Z początkiem maja stanowisko Country Managera Nespresso Poland objął Dariusz Rompa. Do jego głównych zadań będzie należało zarządzanie polskim oddziałem firmy oraz zapewnienie dynamicznego wzrostu jej pozycji na polskim rynku. Jego bezpośrednim przełożonym jest Rico Domenig, Market Director Central Eastern Europe.

Dariusz Rompa zdobywał swoje doświadczenie zawodowe głównie w branży FMCG. Przez ostatnie pięć lat związany był z British Sugar Overseas Polska, gdzie odpowiadał za rozwój sprzedaży na rynkach Polski, Niemiec, Skandynawii oraz krajów Centralnej i Wschodniej Europy.

Wcześniej pełnił funkcję Dyrektora Handlowego ds. Pan-European Sales w Kappa Packaging. Ponadto, swoje doświadczenie w sektorze B2B wykorzystywał w austriackiej firmie związanej z telekomunikacją i Internetem, w której pracował na stanowisku Country Managera.

W latach 1992-2001 był również związany z Coca Cola, Unilever oraz Perfetti Van Melle, w których zajmował się sprzedażą oraz wprowadzaniem nowych produktów na polski rynek, pełniąc kolejno funkcję Regionalnego Managera Sprzedaży i Dyrektora Handlowego.

Dariusz Rompa studiował kierunki ekonomiczne.

źródło/autor: Weber Shandwick

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu