„Mobilna mama z pomysłem” – konkurs dla przedsiębiorczych mam na eDziecko.pl

eDziecko.pl wspólnie z iPlusem i Fundacją MaMa zaprasza wszystkie internetowe mamy do wzięcia udziału w konkursie na najciekaszy projekt działaności dla młodej mamy (zarobkowej, charytatywnej, twórczej), który wymaga dostępu do internetu mobilnego. Najlepsze prace zostaną nagrodzone netbookami z modemem i dostępem do internetu w iPlusie.

Młode mamy często nie decydują się na powrót do starej pracy po urodzeniu i „odchowaniu” dziecka. Wiele kobiet nie może znaleźć pracy, ale wiele także postanawia znaleźć nowe źródła dochodu i zajęcie, które nie będzie kolidowało z opieką nad małym dzieckiem. Niektóre mamy swoją działalność rozpoczynają już w trakcie urlopu macierzyńskiego i wychowawczego. Pomocny, a czasem niezbędny w realizacji takiej działalności, jest internet. Dlatego w ramach serwisu edziecko.pl ogłoszono konkurs na najciekawszy projekt działalności, którą młode mamy chciałyby zrealizować, a do której niezbędny jest im komputer i dostęp do sieci.

Konkurs wystartował 26 maja – w Dzień Matki. Prace konkursowe można zgłaszać przez miesiąc. Następnie jury wybierze najciekawsze projekty. Format nadsyłanej pracy jest dowolny – może to być opis, zdjęcie, prezentacja, video, wszystko zależy od pomysłowości uczestniczek konkursu.

Nagrodami w konkursie są netbooki Acer Aspire One D250 wyposażone w wewnętrzny modem oraz iPlus na kartę ze startowym limitem do wykorzystania na połączenie z internetem mobilnym.

Organizatorzy konkursu liczą, że inicjatywa ta zachęci mamy do podejmowania wyzwań i aktywnej działalności online. Konkurs na edziecko.pl jest elementem projektu „Mobilna mama” realizowanego przez iPlusa w ramach akcji „Mobilność 2010”, składającej się również z badania wpływu internetu mobilnego na jakość życia Polaków, blogu mobilnyinternet.blox.pl, kanału „Mobilny internet” w telewizji internetowej Lookr.tv oraz działań w serwisach społecznościowych – m.in. strona „Mobilny internet” na Facebook.com.

źródło/autor: 121PR

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu