Zaawansowany system macierzowy Iomega dla przedsiębiorstw w ofercie iSource

Firma iSource poszerza ofertę o nowy produkt Iomega, producenta masowych systemów storage. Nowy system macierzowy Iomega® StorCenter ix12-300r z 12 dyskami z rodziny EMC Enterprise Storage Solutions do szaf rackowych, dedykowany jest dla rynku protokołów typu klient-serwer (m.in. SMB) oraz przedsiębiorstw z rozproszonymi oddziałami.

Ofertę iSource poszerzy zaawansowany model z rodziny macierzy sieciowych – Iomega® StorCenter ix12-300r. Jeśli masz małe lub średnie przedsiębiorstwo, macierz doskonale wesprze działalność Twojej firmy. W przypadku większych firm znajdzie zastosowanie przy obsłudze grup roboczych oraz departamentów lub oddziałów firmy, które wymagają możliwości rozbudowy przestrzeni na dane, niezawodności i zaawansowanych funkcji. StorCenter ix12-300r Network Storage oferuje wysokość 2U, zapewnia aż 24TB przestrzeni dyskowej i daje możliwość rozbudowy do 12 dysków i 24TB pojemności, dzięki czemu może obsługiwać do 250 użytkowników.

System doskonale sprawdza się w roli NAS, SAN, w sytuacji konieczności archiwizacji (B2D), jak również w roli współdzielonej pamięci dla środowisk wirtualizacji, takich jak Microsoft Hyper-V Server 2008 R2 i VMware vSphere. Może też posłużyć jako przestrzeń na dane dla aplikacji Microsoft Exchange Server 2010. Duża pojemność systemu oraz jego elastyczność pozwolą na łatwą i szybką obsługę aplikacji Microsoft Exchange 2010, co docenią zwłaszcza biznesowi użytkownicy.

Nowy system Iomega w swoim działaniu wykorzystuje oprogramowanie oraz szereg funkcji firmy EMC LifeLine, która poddała urządzenie rygorystycznym testom, zapewniając jego poprawne działanie w najbardziej wymagających środowiskach IT.

Macierz może korzystać z systemu RAID: RAID 5 (prekonfigurowany), RAID 6, RAID1 i RAID 10 (wszystkie z automatyczną odbudową RAID), a także JBOD (jednowolumenowy).

Iomega ix12 obsługuje np. ośmiodyskową macierz RAID 6 na pliki i bazy danych oraz czterodyskową macierz RAID10 na dane rejestru zdarzeń. Macierz ix12 zezwala na migrację z RAID 1 do RAID 5, do RAID 6 umożliwiając zmianę technologii ochrony danych bez konieczności przerywania pracy. Iomega ix12 upoważnia też do rozszerzanie pojemności w czasie pracy.

– Poszerzając ofertę o nowy system Iomega chcemy dotrzeć do mniejszych firm z gotowym systemem, który pozwoli korzystać im z niezawodnych, wydajnych, bezpiecznych a także łatwych w implementacji rozwiązań, na które je stać. Macierz rackowa przeznaczona jest do codziennego użytku i nie wymaga do obsługi przeszkolonego personelu IT – mówi Paweł Martyniuk z firmy iSource S.A.

StorCenter ix12-300r wyposażony jest w cztery sieciowe porty gigabitowe, wydajny procesor Intel Core2Duo. Może służyć, jako jedyna macierz dyskowa dla danych. Iomega ix12-300r posiada trzy porty USB 2.0 do obsługi UPS, jest wyposażony w dwie dodatkowe funkcje: wykorzystuje 2GB pamięci głównej dla poprawy transferów i funkcjonalności oprogramowania oraz wymienne w czasie pracy wentylatory i zasilacze.

StorCenter ix12-300r sprawdza się doskonale jako współdzielona macierz dla repozytoriów danych, centrum archiwizacji lub banków danych. Ponadto macierz jest kompatybilna z systemami Windows Mac i Linux oraz serwerami z systemami Windows, Mac, Linux i UNIX. Skierowana jest zwłaszcza do segmentów IT takich jak production storage, czy archiwizacja na dysk (B2D). Znajdzie zastosowanie również jako macierz do wirtualizacji serwerów, w obsłudze Microsoft Exchange Serwer 2010 oraz w monitoringu wideo.

Więcej informacji i zdjęcia znajdują się na stronie: http://go.iomega.com/en/products/network-attached-storage-nas/ix12-300r/ix12-300r/?partner=4740#overviewItem_tab.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu