Wincanton Polska Solidnym Pracodawcą Roku 2009

przez | 26/05/2010

Wincanton, wiodący europejski twórca i dostawca zaawansowanych rozwiązań z zakresu łańcucha dostaw, otrzymał tytuł „Solidny Pracodawca Roku 2009”. Tym samym operator logistyczny ugruntował swoją pozycję w gronie firm o najwyższych standardach w zakresie kultury organizacyjnej i polityki personalnej.

Kapituła Programu „Solidny Pracodawca Roku” przyznała Wincanton ten zaszczytny tytuł już po raz drugi, potwierdzając wzorową politykę HR przekładającą się na jakość usług świadczonych na polskim rynku. O wyborze Wincanton zadecydował wysoki wskaźnik solidności zatrudnienia, na który składają się takie kryteria jak: warunki pracy, terminowość wypłat, świadczenia socjalne, ścieżka kariery, wizerunek firmy oraz dynamika zatrudnienia.

– „Wincanton już po raz drugi został nagrodzony tytułem „Solidny Pracodawca Roku”. Jesteśmy dumni z tego powodu. Bycie Solidnym Pracodawcą to ważny element kultury firmy, a także sposób na budowanie przewagi konkurencyjnej. W dzisiejszych czasach zadowolony i zmotywowany Zespół ludzi jest wartością nie do przecenienia. Nasze działania są, więc przede wszystkim na to ukierunkowane.” – mówi Ryszard Warzocha, Dyrektor Zarządzający na kraje Europy Środkowej i Wschodniej, Wincanton Polska.

Wincanton w ramach swojej polityki Społecznej Odpowiedzialności Korporacyjnej zobowiązuje się do podnoszenia standardów pracy oraz dbania o otoczenie zewnętrzne firmy. Pracownicy Wincanton wykazują się zaangażowaniem nie tylko w swoje codzienne obowiązki, ale także w rozwiązywanie ważnych problemów społecznych – cykliczne zbiórki krwi oraz zgłoszeń do Banku Dawców Szpiku Kostnego zostały w tym roku uznane za dobrą praktykę w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2009. Dobre praktyki” przygotowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Ponadto, operator logistyczny aktywnie działa w zakresie pozyskiwania przyszłych kadr, organizując lub patronując wydarzeniom skierowanym do studentów kierunków logistycznych, takich jak konkurs ALL Wincanton (Akademicka Liga Logistyczna Wincanton) czy program Kuźnia Talentów Wincanton.

Obecnie Wincanton zatrudnia w Polsce 900 osób, z czego aż 30-proc. stanowią kobiety.

źródło/autor: People PR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.