Ruszyły przygotowania do VI edycji ECCO Walkathonu

przez | 26/05/2010

11 września na warszawskiej Agrykoli odbędzie się ECCO Walkathon, impreza charytatywna organizowana przez firmę ECCO, duńskiego producenta obuwia. To już szósta edycja tego wydarzenia w Polsce!

Uczestnicy tegorocznego ECCO Walkathonu będą spacerować po Warszawie, po dwóch trasach: o długości 6 i 10 kilometrów. Za każdy przebyty kilometr firma ECCO, duński producent obuwia, organizator akcji, wpłaci 4 złote na konto wybranej przez uczestnika spaceru organizacji charytatywnej. Zebrane fundusze zostaną przekazane na realizację ważnych społecznie projektów realizowanych przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce (wsparcie rodzinnego domu czasowego pobytu „Puchatek” w Biłgoraju), Fundację TVN „nie jesteś sam” (wsparcie projektu budowy Centrum Profilaktyki Nowotworów przy Instytucie Onkologii w Warszawie) oraz organizacji ekologicznej WWF (ochrona naturalnych siedlisk niedźwiedzi polarnych w Arktyce).

– Z roku na rok ECCO Walkathon przyciąga coraz większą liczbę uczestników. W 2009 roku wspólnie spacerowało prawie 20 tysięcy osób, które uzbierały łącznie ponad 700 tysięcy. Ile osób dołączy w tym roku do ECCO Walkathonu? Mamy nadzieję, że pobijemy kolejny rekord! – powiedział Maciej Wyrwas, Marketing & PR Manager ECCO Shoes Poland

Bilety do nabycia w sklepach ECCO na terenie całej Polski od 1 lipca 2010 roku w cenach: dorośli – 15 zł, dzieci – 10 zł. Bilet upoważnia do odbioru pakietu startowego w skład którego wchodzą: plecak, woda, jabłko, przewodnik po trasach, smycz i identyfikator.

Więcej informacji na temat akcji:

www.eccowalkathon.pl

www.facebook.com/eccowalkathon