Media w obliczu tragedii

Stowarzyszenie Kraków PR zaprasza 27 maja do hotelu Kossak na kolejne spotkanie. Tematem dyskusji będzie kwestia postawy mediów w obliczu tragedii smoleńskiej. Spotkanie będzie miało charakter panelu dyskusyjnego, prowadzonego przez Bartosza Wilczyńskiego – Wiceprezesa Zarządu Stowarzyszenia Kraków PR. Do debaty zaproszeni zostali przedstawiciele mediów: Anna Żurek (TVP), Bogdan Zalewski (RMF FM) oraz Wojciech Żurawski (Reuters).

W jaki sposób media wpływały na opinie i nastroje społeczne? Czy tragedia narodowa połączyła media? Czy dziennikarz-profesjonalista może sobie pozwolić na emocje na antenie? A może mieliśmy do czynienia jak napisał Andrzej Skworz, redaktor naczelny „Press” z serialem ścigania się o to, kto cichszym i niższym głosem spyta setnego rozmówcę: „Gdy widział pan prezydenta ostatnio, co pan czuł?” .

Gośćmi Kraków PR będą osoby mocno związane z Krakowem, dlatego zostaną zapytani również o kwestię sporu o Wawel w kontekście etyki dziennikarskiej.

Wszystkich członków i sympatyków Stowarzyszenia oraz osoby zainteresowane dyskusją na temat postawy mediów w odniesieniu do ostatniej żałoby narodowej zapraszamy 27 maja (najbliższy czwartek) na godzinę 18:30 do Hotelu Kossak, przy pl. Kossaka 1. Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu zapraszamy do rejestrowania się na stronie www.krakowpr.pl/ksiega-gosci.

Goście Kraków PR

Anna Żurek – ma piętnastoletnie doświadczenie w branży dziennikarskiej i Media Relations. Po ukończeniu studiów politologicznych na Uniwersytecie Jagiellońskim związała się z Telewizją Polską. Pracowała zarówno w Krakowie, będąc reporterką informacyjną oraz jedną z głównych prowadzących „Kronikę”, jak i w Warszawie, na antenach ogólnopolskich (TVP1, TVP Info). Przez lata prowadziła program emitowany na cały świat za pośrednictwem TV Polonia. Specjalizuje się w tematyce ekonomicznej, społecznej i politycznej. Jest profesjonalnym prezenterem (Karta Prezenterska TVP) oraz konferansjerem.

Bogdan Zalewski – dziennikarz radia RMF FM od 1994 roku. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracę dziennikarską rozpoczął w Radiu Kraków na początku lat 90., następnie związał się z radiem RMF FM. Obecnie – prezenter Faktów. Był współautorem audycji Technikum Mechanizacji Muzyki (1994 – 1998). Jest laureatem VI edycji Nagrody Dziennikarzy Małopolski w kategorii „internet”. Nagrodę otrzymał za autorski blog prowadzony od sierpnia 2007 roku. Od 2008 na antenie radia RMF Classic pojawia się jego felieton p.t. „CzyTaniec”, poświęcony współczesnej literaturze.

Wojciech Żurawski, dziennikarz ekonomiczny agencji Reuters, jeden z 400 dziennikarzy akredytowanych przy nieformalnym szczycie NATO w Krakowie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu