Asseco Business Solutions zakończyło wdrożenie systemu Asseco Ebi Enterprise w Tchibo Warszawa

Asseco Business Solutions, firma dostarczająca nowoczesne rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw, zakończyła w Tchibo Warszawa wdrożenie rozwiązania Asseco EBI Enterprise, czyli platformy umożliwiającej wymianę danych handlowych pomiędzy producentem, a współpracującymi z nim dystrybutorami. Celem wdrożenia było usprawnienie zarządzania łańcuchem dostaw na rynku kawy. Objęło ono kilkudziesięciu kluczowych dystrybutorów Tchibo Warszawa.

System Asseco EBI Enterprise to uznane narzędzie do efektywnego zarządzania siecią powiązań dystrybucyjnych. System umożliwia firmom producenckim bieżące pozyskiwanie szczegółowych informacji na temat stanu zapasów ich produktów u dystrybutorów oraz ilości sprzedanego asortymentu do poszczególnych punktów detalicznych.

Rozwiązanie umożliwia automatyczne mapowanie indeksów klienckich i produktowych (niezbędnych do efektywnej analizy) i kontroluje statusy poszczególnych, przetwarzanych kategorii danych. Przez system przechodzi miesięcznie średnio 20 milionów komunikatów. Asseco EBI Enterprise jest zintegrowany z ponad 140 systemami magazynowymi.

Obecnie z oferowanej przez Asseco Business Solutions platformy korzysta kilkudziesięciu producentów, przede wszystkim z branży FMCG. Codziennie pozyskują oni dane od ponad 1600 podłączonych do platformy oddziałów dystrybucyjnych.

Tchibo jest czwartym co do wielkości producentem kawy na świecie. Firma obecna jest w Polsce od 1992 roku. Jest liderem ilościowym na polskim rynku kawy i liderem segmentu kawy mielonej (palonej). Tchibo łączy profesjonalną wiedzę o kawie ze sprzedażą innowacyjnych produktów użytkowych, oferowanych w tygodniowym cyklu w sklepach, na stoiskach Tchibo oraz w sklepie internetowym www.tchibo.pl.

„Wdrożenie naszej platformy to przełom w procesie współpracy producenta z siecią dystrybucyjną. Zastosowanie systemu Asseco EBI Enterprise umożliwia producentowi codzienną analizę rzeczywistej sprzedaży prowadzonej na poziomie pojedynczego sklepu oraz na bieżącą ocenę posiadanego przez dystrybutora stanu magazynowego” – powiedział Marek Jóźwik, Project Manager w Asseco Business Solutions, odpowiedzialny za wdrożenie systemu Asseco EBI Enterprise w Tchibo Warszawa.

źródło/autor: Asseco Business Solutions

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu