Thespian przy pl. Powstańców Śląskich 1 pnie się w górę

Budowa Thespiana, nowoczesnego obiektu apartamentowo–biurowo-usługowego w centrum Wrocławia, weszła w kolejną fazę. Budynek osiągnął poziom 0 i obecnie realizowana jest konstrukcja naziemna. Inwestor, ING Real Estate Development Sp. z o.o., planuje osiągnięcie stanu surowego zamkniętego na koniec tego roku.

Na początku maja generalny wykonawca inwestycji, spółka Eiffage Budownictwo Mitex, zakończył budowę części podziemnej Thespiana, czyli dwukondygnacyjnego parkingu na ponad 70 miejsc. Obecnie prowadzone są prace kubaturowe naziemne na poziomie parteru, gdzie znajdować się będzie m.in. przestronne lobby z windami do części biurowej i mieszkalnej oraz lokale handlowo-usługowe z wejściem bezpośrednio z ulicy.

Budynek w stanie surowym zamkniętym będzie gotowy pod koniec 2010 roku. Na pierwszy kwartał 2011 r. planowane jest uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Prace wykończeniowe w apartamentach zakończyć się mają w połowie 2011 roku. Apartamenty w Thespianie będą wykończone pod klucz, tj. z gotowymi podłogami, stolarką, wykończonymi łazienkami i kuchnią z zabudową i sprzętem AGD.

Wielofunkcyjny budynek Thespian o powierzchni blisko 7000 metrów kw. zlokalizowany jest przy pl. Powstańców Śląskich 1, w jednym z najbardziej prestiżowych miejsc w stolicy Dolnego Śląska. Niższe kondygnacje przeznaczono na cele komercyjne (biura i lokale handlowe o łącznej powierzchni 3000 metrów kw.). Na wyższych piętrach (od 3 do 8) znajdą się 32 wysokiej klasy apartamenty o powierzchni od 50 do 230 metrów kw. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii podwójnego przeszklenia fasady, wnętrza będą ciche i łatwo będzie w nich utrzymać pożądaną temperaturę.

Autorem projektu Thespiana są architekci z Maćków Pracownia Projektowa. Otrzymali oni za ten projekt II nagrodę na ubiegłorocznym Międzynarodowym Biennale dla Młodych Architektów Leonardo Award 2009, które towarzyszyło VII Narodowemu Festiwalowi Architektury Mińsk 2009.

źródło/autor: ING Real Estate Development

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu