Srebrne wiertło dla Barciński Park II

SGI Baltis, deweloper specjalizujący się w budowie wysokiej jakości mieszkań, apartamentów i biurowców otrzymał prestiżową nagrodę w XIV edycji konkursu Platynowe Wiertło za inwestycję mieszkaniową Barciński Park II w Łodzi. Jury konkursu uznało projekt za najlepszy obiekt budowlany roku.

Inwestycja mieszkaniowa Barciński Park II zdobyła nagrodę „Srebrne wiertło” w kategorii budownictwo mieszkaniowe konkursu Platynowe Wiertło organizowanego przez firmę Bosch. Jury konkursu, w którym zasiedli inżynierowie, architekci i dziennikarze, oceniało zgłoszone inwestycje pod względem jakości wykonania, projektu oraz wykorzystanych materiałów i technologii. Ważna była także terminowość realizowanych projektów oraz zastosowanie ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań. Firma Bosch już po raz czternasty nagrodziła najlepsze obiekty budowlane.

„Z dużą satysfakcją przyjmujemy kolejną nagrodę dla inwestycji Barciński Park. Łączy w sobie nowoczesne rozwiązania architektoniczne z tradycyjną, historyczną zabudową Łodzi. To miejsce stworzone dla nowoczesnych ludzi ceniących wysoką jakość oraz komfort, a ponadto bliskość do centrum miasta i otoczenie terenów zielonych” – mówi Grzegorz Kawecki, Wiceprezes SGI Baltis.

Barciński Park II stanowi drugi etap inwestycji mieszkaniowej realizowanej na terenie największej fabryki wyrobów wełnianych Salomona Barcińskiego, która powstała w 1884 r. Projekt wpisuje się w plany rewitalizacji XIX-wiecznej zabudowy industrialnej na terenie Łodzi i jest efektem konkursu na najlepszy projekt architektoniczny, ogłoszonego przez SGI Baltis we współpracy z Dyrekcją Wydziału Urbanistyki i Architektury miasta Łodzi oraz Miejskim Konserwatorem Zabytków. Autorem projektu Barciński Park jest Biuro Architektoniczne „Biprowłók” z Łodzi.

Nagrodzony projekt, który do użytku oddany został w grudniu 2008 roku, to kompleks 4 budynków o łącznej powierzchni 11 700 mkw. Na terenie osiedla znajduje się 106 apartamentów o wielkości od 46 do 118 mkw. Wszystkie mieszkania zostały wyposażone w antywłamaniowe drzwi wejściowe klasy C, drewniane okna z napowietrzaczem i podwyższonymi parametrami akustycznymi oraz parapety z naturalnego kamienia. W oknach mieszkań zlokalizowanych na parterze dodatkowo zamontowano antywłamaniowe rolety.

Do wykończenia zewnętrznej elewacji wszystkich budynków wykorzystano cegłę sylikatową, która posiada bardzo dobre właściwości izolacyjne oraz akustyczne. Wśród innych materiałów znalazły się również granitowe posadzki na balkonach oraz balustrady ze stali ocynkowanej. Wewnątrz budynków zainstalowano cichobieżne windy, czujniki antypożarowe oraz pełną instalację multimedialną, w tym Internet i TV.

Barciński Park położony jest w cichej części miasta, pomiędzy ulicami: Tylną, Sienkiewicza a Kilińskiego. W pobliżu rozciągają się zielone tereny parków: im. Kilińskiego oraz Źródlisko. W sąsiedztwie znajduje się kulturalne centrum miasta ze słynną ulicą Piotrkowską. Budynki mieszkalne znajdują się w otoczeniu pięknie zagospodarowanej zieleni, licznych drzew i płożących krzewów.

Obecnie do sprzedaży pozostało 15 apartamentów. Szczegółowych informacji na ten temat udziela łódzkie biuro sprzedaży SGI Baltis zlokalizowane przy ul. Tylnej 6 oraz pod numerami telefonów (42) 299 12 81 lub (42) 250 76 63.

Barciński Park to kompleks 1300 mieszkań powstający na terenie największej fabryki wyrobów wełnianych Salomona Barcińskiego. Inwestycja realizowana jest w czterech etapach. Pierwszy etap obejmował budowę czterech budynków – punktowych kamienic, jednej cztero-, a trzech sześciopiętrowych. W drugim etapie znalazła się zabudowa o charakterze rezydencjonalnym. Trzeci etap obejmuje rewitalizację i adaptację XIX-wiecznych budynków. Obecnie realizowana jest jego druga faza, gdzie powstaną trzy nowe budynki i największa liczba mieszkań, w tym nowoczesne lofty w budynku starej przędzalni. W czwartym etapie powstanie 7 budynków mieszkaniowych.

Łódzka inwestycja kilkakrotnie została wyróżniona w prestiżowych ogólnopolskich konkursach, otrzymując m.in. nagrodę „Kryształowe Apartamenty” dla inwestycji Barciński Park w 2007 roku oraz Barciński Park II w 2009 roku. Wówczas SGI Baltis nagrodę otrzymało m.in. „za atrakcyjną formę przestrzenną inwestycji pasującą do historycznego sąsiedztwa oraz wysoki standard wykończenia budynków i ich otoczenia”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu