Poznaj dziewczynę bez perły Toma Huntera

Świetna wiadomość dla miłośników sztuki i fotografii. Już 28 maja w Galerii art world™ odbędzie się spotkanie z brytyjskim fotografem Tomem Hunterem. To już druga odsłona comiesięcznych spotkań Artyści dobrze ubrani. Tym razem wydarzenie odbędzie się w ramach tegorocznego Miesiąca Fotografii w Krakowie.

Artyści dobrze ubrani to cykl spotkań z cenionymi artystami z Polski oraz zza granicy, którzy w tym samym czasie biorą udział w najważniejszych wystawach lub festiwalach. Spotkania odbywają się w korporacji art world™, miejscu na co dzień pełniącym funkcję biurową. Podczas spotkań prowadzona jest ożywiona dyskusja połączona z prezentacją prac, filmów lub z pokazem slajdów. Rozmowa z zaproszonym artystą poprzedzona jest krótkim, wprowadzającym wykładem, przygotowanym przez krytyków i historyków sztuki. Spotkania przybierają formę dynamicznej rozmowy z udziałem publiczności.

Kolejnym gościem już drugiej odsłony Artystów dobrze ubranych będzie Tom Hunter, fotograf biorący udział w wystawie Fakty z życia. Fotografia 1974-1997 w Muzeum Narodowym w Krakowie. Spotkanie, pt. Dziewczyna bez perły, odbędzie się w ramach tegorocznego Miesiąca Fotografii w Krakowie, poświęconego przede wszystkim twórcom brytyjskim ze specjalnym naciskiem na fotografów dokumentujących codzienne życie mieszkańców Wysp. W czasie rozmowy z Tomem Hunterem prowadzący – Karolina Kolenda i Wojciech Szymański – spytają m.in. o znaczące zapożyczenia, strategie appropriation oraz o relacje między współczesną fotografią a nowożytnym malarstwem.

Praktycznie co miesiąc, organizatorzy spotkania zapraszają do Galerii art world™ na wyjątkowe spotkanie z cenionym w swej profesji artystą. W kwietniu Galeria miała zaszczyt gościć Karola Radziszewskiego – autora instalacji, akcji, fotografii i filmów wideo; malarza, performera, wydawcę, redaktora naczelnego magazynu DIK Fagazine.

Mamy nadzieję, że cykliczne spotkania z artystami przyczynią się do coraz większego zainteresowania sztuką w sferze publicznej.

źródło/autor: art world

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu