Gwiazdy wspierają walkę z rakiem piersi

przez | 25/05/2010

Irena Santor, Joanna Racewicz i Aleksandra Kwaśniewska ambasadorkami programu Gabinety z Różową Wstążką.

Ambasadorki trzech pokoleń kobiet pojawią się na tegorocznych materiałach promujących program Wielkiej Kampanii Życia – Avon Kontra Rak Piersi. To one, wraz z ginekologiem – doktorem nauk medycznych Pawłem Guzikiem, będą przekonywać kobiety do systematycznej samokontroli piersi oraz o tym, że rak piersi odpowiednio wcześnie wykryty jest wyleczalny.

Nakłaniać będą też lekarzy, do tego aby palpacyjne kontrolne badanie piersi stało się nieodłącznym elementem każdej rutynowej wizyty w gabinecie ginekologicznym.

„Wierzymy w autorytety i siłę ich przekonywania, dlatego zaprosiliśmy do współpracy znane osoby, z którymi mogą utożsamiać się kobiety w różnym wieku.”- mówi Katarzyna Warzecha, Dyrektor Marketingu Avon Cosmetics Polska.

W ramach tegorocznej akcji Gabinety z Różową Wstążką Avon sfinansuje 4000 badań USG piersi w Gabinetach z Różową Wstążką w całym kraju.

Profilaktyczno – edukacyjny program Gabinety z Różową Wstążką jest elementem prowadzonej w Polsce od 11 lat „Wielkiej Kampanii Życia Avon Kontra Rak Piersi”.

Program „Gabinety z Różową Wstążką” już po raz czwarty realizowany jest wspólnie ze Stowarzyszeniem Amazonki Warszawa – Centrum.

Gabinety oznaczone logo Gabinet z Różową Wstążką oferują pacjentkom badania palpacyjne piersi, kontrolne badania diagnostyczne oraz edukację na temat zachowań profilaktycznych. Gabinety te, wprowadzając najwyższe standardy, mają stać się przykładem dla wszystkich gabinetów ginekologicznych w Polsce. Ich cel to mobilizowanie kobiet, jak i lekarzy, do aktywnej profilaktyki raka piersi.

Avon Cosmetics Polska prowadzi program Wielka Kampania Życia – Avon kontra Rak Piersi od 1998 roku i przekazał już na ten cel ponad 11 milionów złotych pochodzących ze sprzedaży produktów z logo Różowa Wstążka

Za całość działań odpowiada agencja magnifiCo PR.

źródło/autor: MagnifiCo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.