Galeria Victoria pierwszym centrum handlowym w Polsce, w którym Viametrics będzie liczył klientów

Keen Property Partners Retail (KPP Retail), deweloper unikalnego i pięknego centrum handlowo-rozrywkowego Galeria Victoria w Wałbrzychu, rozpoczął współpracęze szwedzką firmą Viametrics, wiodącym światowym dostawcą i administratorem systemów liczących osoby odwiedzające punkty handlowe oraz instytucje publiczne. Firma Viametrics dostarczy systemy umożliwiające liczenie klientów odwiedzających Galerię Victoria oraz śledzenie ich przemieszczania się wewnątrz centrum handlowego. Galeria Victoria będzie pierwszym obiektem handlowym w Polsce, w którym zostanie zainstalowany jeden z najnowocześniejszych systemów śledzenia przepływu klientów na świecie o nazwie Viametrics Entrance. Budowa centrum handlowego rozpoczęła się w lutym 2009 roku, a ceremonia jego otwarcia odbędzie się w sobotę, 16 października 2010 roku.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że to właśnie w Galerii Victoria po raz pierwszy w Polsce zostanie zainstalowany najnowocześniejszy system Viametrics umożliwiający śledzenie przepływu klientów. Tego typu mechanizm będzie bardzo użyteczny nie tylko dla najemców, ale również dla nas i dla użytkowników Galerii Victoria, gdyż uzyskane dane pomogą nam m.in. oceniać skuteczność przeprowadzanych akcji marketingowych i promocyjnych, dzięki czemu będziemy w stanie jeszcze lepiej dopasować ofertę Galerii Victoria do potrzeb i oczekiwań klientów centrum handlowego” – powiedział Richard Keen, dyrektor zarządzający, Keen Property Partners.

„System liczenia klientów, który zostanie zainstalowany w Galerii Victoria, to najbardziej nowoczesne rozwiązanie dostępne w Polsce. Jego unikalność polega na tym, że stosujemy kamery termiczne, które rejestrują źródło ciepła w monitorowanym obszarze i w ten sposób nie tylko zliczają klientów, ale również pokazują kierunek, w którym oni podążają. Dodatkowo system nie wymaga podłączania urządzeń do Internetu za pośrednictwem kabla, ponieważ dane przekazywane są bezprzewodowo za pośrednictwem sieci GSM/3G/GPRS do bezpiecznych magazynów danych. Dzięki zastosowaniu tego typu rozwiązania instalacja całego systemu ogranicza się do kilku dni, a system charakteryzuje się dużą niezawodnością, ponieważ jesteśmy w stanie natychmiast zlokalizować i naprawić uszkodzony nadajnik. Dostęp do zgromadzonych danych odbywa się za pomocą innowacyjnego oprogramowania ViaWeb, które pozwala na kompleksową analizę danych dostarczanych przez system” – powiedział Mateusz Rolewski, dyrektor zarządzający Viametrics w Polsce.

Galeria Victoria będzie pierwszym nowoczesnym kompleksem handlowo-usługowo-rozrywkowym w Wałbrzychu i regionie, z towarzyszącą funkcją hotelową i mieszkaniową. Będzie to także pierwsze w mieście centrum handlowe posiadające wieloekranowe kino (Cinema City), liczne restauracje i kawiarnie oraz oferujące klientom dostęp do znanych polskich i międzynarodowych marek. W dwupoziomowym kompleksie handlowym znajdzie się hipermarket (4 800 m2), około 180 sklepów ze znanymi markami odzieżowymi, park handlowy zajmujący powierzchnię ponad 6 000 m2, sklep ze sprzętem elektronicznym Media Expert (około 2 500 m2) oraz liczne punkty usługowe rozlokowane na ponad 43 000 m2 powierzchni handlowej. W części rozrywkowej (2 300 m2) klienci centrum handlowego znajdą nowoczesne wieloekranowe kino Cinema City z siedmioma salami oraz liczne restauracje, punkty gastronomiczne oraz kawiarnie. Dla klientów zmotoryzowanych powstanie 1 390 naziemnych i podziemnych miejsc parkingowych. Dotychczas umowy najmu podpisano z następującymi firmami oraz markami: 5.10.15, adidas, Altero, Apart, APS Apteki, Bell’Arte, Big Star, BOOT SQUARE, Boti, C&A, Camaïeu, CCC, Choco Cafe, Cinema City, CROPP, DEICHMANN, Douglas, Empik, Era, ESOTIQ, Everest, Gatta, Glitter, Greno/Mituu, HOUSE, H&M, Inmedio, KappAhl, Komputronik, MANGO, MARHABA, Martes Sport, Media Expert, Megapunkt, MOHITO, New Yorker, Nieznane Kontynenty, Nike, Orange, ORSAY, Oxide&Snazee, Pawo, Piekarnia Cukiernia M&J, Pierre Cardin, Play, Plus GSM, Quazi, Reebok, Reporter, RESERVED, Rossmann, Ryłko, Scotch&Soda, Sferis, Six, SIZEER, SMYK, Solar, Sping, Subway, SUNSET SUITS, Swiss, TALLY WEiJL, TARANKO, TK Maxx, Triumph, Vision Express, Willsoor, Wojas, Wójcik i Yes. Za doradztwo podczas procesu inwestycyjnego oraz za wynajem centrum odpowiada firma CB Richard Ellis, światowy lider w świadczeniu usług doradczych w sektorze nieruchomości komercyjnych.

Galeria Victoria jest wyjątkowym centrum handlowym pod względem architektury, lokalizacji i całkowitej powierzchni. Została ona zaprojektowana z myślą o stworzeniu nowej przestrzeni publicznej dla lokalnej społeczności i jednocześnie doskonale wpisuje się w plan rewitalizacji dotychczas niezagospodarowanej części centrum miasta. Dodatkowym atutem projektu jest ogólnodostępny amfiteatr, który powstanie na terenie kompleksu. Latem organizowane będą w nim plenerowe koncerty, a w miesiącach zimowych lodowisko. Deweloperem Galerii Victoria jest Keen Property Partners Retail, który specjalizuje się w zakupie i budowie lokalnych oraz regionalnych centrów handlowych, czyli w sektorze, który charakteryzuje się wysokim potencjałem wzrostu. W 2009 roku KPP Retail zajęło 25 miejsce w rankingu wiodących deweloperów europejskich przygotowanym przez magazyn PropertyEU. Galeria Victoria została zaprojektowana przez wielokrotnie nagradzane studio architektoniczne Chapman Taylor. Piękna i unikalna architektura centrum handlowego, jego lokalizacja oraz planowana część hotelowa i mieszkaniowa czynią z Galerii Victoria bardzo atrakcyjną lokalizację dla przyszłych najemców poszukujących nowych klientów.

Galeria Victoria powstaje na 10-hektarowej działce położonej na skrzyżowaniu ulic 1 Maja oraz Skarżyskiej w centrum Wałbrzycha, przy drodze wojewódzkiej nr 367 do Jeleniej Góry oraz w sąsiedztwie drogi krajowej nr 35, wiodącej do przejścia granicznego z Czechami w Golińsku. Dzięki temu, że centrum handlowe jest położone w centrum miasta, jest ono dobrze skomunikowane z pozostałymi dzielnicami Wałbrzycha. Dzięki świetnej lokalizacji centrum handlowe stanowić będzie idealne i wygodne miejsce zakupów dla mieszkańców Wałbrzycha, Legnicy, Jeleniej Góry, Kłodzka, Kamiennej Góry i Świdnicy. Usytuowanie w odległości zaledwie 17 km od granicy z Czechami pozwoli Galerii Victoria stać się również najbliższym miejscem zakupów dla osób przyjeżdżających do Polski z Czech.

źródło/autor: Questia

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu