DESA Unicum uruchomiła aukcje on-line

Dom aukcyjny DESA Unicum uruchomił możliwość licytowania on-line. Teraz udział w aukcji jest możliwy z każdego zakątka świata – jedynym warunkiem jest dostęp do Internetu. Wszyscy miłośnicy sztuki i kolekcjonerzy mogą też obserwować przebieg poszczególnych licytacji w czasie rzeczywistym przed ekranami komputerów.

System aukcji on-line został uruchomiony we współpracy z portalem Artfact.com, jednym z największych światowych serwisów gromadzących notowania aukcyjne i prowadzących licytacje w czasie rzeczywistym. Wystarczy się zalogować na stronie www.desa.pl lub www.artfact.com przed aukcją i w czasie licytacji wybranej pozycji zaproponować swoją cenę. Na ekranie, obok miniaturki licytowanego obiektu, widoczna jest cena wywoławcza przedmiotu, obecna cena oraz kolejne proponowane przez aukcjonera postąpienie. Kolekcjonerzy będą mogli się poczuć jakby osobiście byli na sali wraz ze wszystkimi licytującymi – dzięki przekazowi wideo będą mogli obserwować na ekranie komputera aukcjonera prowadzącego aukcję.

Dzięki współpracy z portalem Artfact.com mamy nadzieję wypromować polską sztukę, szczególnie współczesną, wśród zagranicznych kolekcjonerów i miłośników sztuki oraz szerokiego grona Polonii w innych krajach – mówi Juliusz Windorbski, prezes Domu Aukcyjnego DESA Unicum.

System licytacji on-line jest również ciekawym narzędziem dla osób rozpoczynających przygodę ze sztuką i śledzących na bieżąco ceny prac ulubionych artystów – w trakcie trwania aukcji każdy, bez logowania, może obserwować przebieg poszczególnych licytacji w czasie rzeczywistym.

Obserwacja przebiegu aukcji jest też ciekawą funkcją dla samych artystów. Przykładowo, podczas Aukcji Młodej Sztuki twórcy są bardzo ciekawi za ile sprzeda się ich praca, a dzięki Artfact.com mogą śledzić „na żywo” wszystkie postąpienia – dodaje Iza Rusiniak, dyrektor Działu Sztuki Współczesnej DESY Unicum.

W chwili obecnej platforma licytacji dostępna jest w języku angielskim, niemieckim oraz francuskim, a jej obsługa jest bardzo prosta. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.artfact.com.

* udział w aukcji on-line wymaga weryfikacji uczestnika przez przedstawicieli domu aukcyjnego, więc zalecane jest zalogowanie w systemie najpóźniej w przeddzień aukcji.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu