BASF prezentuje nowe produkty na Światowym Kongresie Perfumeryjnym w Cannes

Na międzynarodowym Światowym Kongresie Perfumeryjnym (WPC) w Cannes we Francji firma BASF pokaże wiele nowych produktów z jej portfela substancji aromatycznych. Od 1 do 4 czerwca firma zaprezentuje swoje obszerne kompetencje w dziedzinie substancji zapachowych na stoisku 324-326 w Pałacu Festiwalowym – La Rotonde Riviera.

Nowy Lysmeral Extra jest ulepszoną jakościowo wersją produktu Lysmeral i znajduje się od niedawna w portfolio substancji zapachowych BASF. „Lysmeral Extra cechuje się bardzo dobrą relacją ceny do wydajności i zoptymalizowanym spektrum produktów ubocznych. Dzięki bardzo wysokiej przyczepności włókien nadaje się zwłaszcza do kompozycji zapachowych w środkach piorących i czyszczących” – mówi dr Bernd Burkhart, wiceprezes Global Business Management Aroma Chemicals. BASF wprowadza nowy numer kodu produktu (PRD) i nowy numer katalogowy pasujące do nowej nazwy produktu.

BASF przedstawi na Światowym Kongresie perfumeryjnym swoją nowo opracowaną substancję zapachową piranol. Piranol jest kolejnym idealnym uzupełnieniem łańcucha tworzenia nowych wartości cytralu firmy BASF i dostarcza łagodny i harmonijny zapach kwiatowy przypominający konwalie. „Piranol jest szeroko stosowany i może być użyty w prawie wszystkich możliwych kompozycjach perfum” – mówi Burkhart. „Ulepsza on interakcję składników perfum i harmonijnie je wygładza”. Piranol stosowany jest zwłaszcza w nowoczesnym przemyśle perfumeryjnym i cechuje się jakością, wysoką stabilnością i wysokim udziałem izomerów typu cis.

Kolejną nowością dla Klientów firmy BASF jest octan prenylowy: atrakcyjna specjalność o owocowym zapachu przypominającym gruszkę z domieszką banana.

Octan prenylowy nadaje kompozycjom owocowe i świeże niuanse zapachowe i dzięki łagodnemu zapachowi jest dobrym uzupełnieniem w portfolio substancji aromatycznych firmy BASF.

źródło/autor: BASF

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu