Przejdź do treści

Pomiędzy zmysłami

DOMOTEKA, prestiżowe centrum wyposażenia wnętrz, które skupia pod jednym dachem 80 salonów oferujących piękne meble i akcesoria, zaprasza na przejmującą wystawę prac Marii Mamczur.

Warszawskie Centrum Wyposażenia Wnętrz Domoteka od dawna edukuje swoich klientów i gości, czym jest design i sztuka. Poza salonami oferującymi piekne, wysokiej jakości meble i akcesoria mieści pod swoim dachem także arteria:: gallery, gdzie regularnie odbywają się wystawy zarówno młodych, jak i uznanych artystów, a także prezentacje historii światowego wzornictwa. Już w czerwcu będzie można zapoznać się tu z niezwykle sensualną twórczością Marii Mamczur, która od 1 czerwca zaprezentuje swoje prace podczas wystawy „Pomiędzy zmysłami”.

Maria Mamczur jest artystką wszechstronną. Poza malarstwem zajmuje się także pisaniem. Z wykształcenia jest socjologiem i dziennikarką. Należy do Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Swoje prace wystawia od 1991 roku na całym świecie. Ma za sobą wystawy między innymi w Nowym Jorku, Waszyngtonie, francuskim Bourges oraz oczywiście w Warszawie. Jej obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach w USA, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii. Tworzy nie tylko dla oka odbiorcy, ale też dla ducha.

Prace Marii Mamczur są próbą opisania świata zmysłów, to istna gra kolorów, w której emocje mają równie duże znaczenie jak dźwięk czy zapach. Dzięki tej koleracji sensualności ze sztuką wizualną artystka jest w stanie opisać chwilę, uchwycić moment, opowiedzieć historię. Podejmuje z odbiorcą grę – żeby zrozumieć jej twórczość, należy wniknąć w głębię dzieła. Sama określa to malarstwem wrażeniowym. Buduje nastrój w oparciu o tajemnicę i poezję, w przypadku wystawy „Pomiędzy zmysłami” inspirację stanowi piękno kobiecego ciała.

Maria Mamczur „Pomiędzy zmysłami”

1 czerwiec – 1 lipiec 2010r.

arteria:: gallery

Centrum Wyposażenia Wnętrz DOMOTEKA

Ul. Malborska 41

03-286 Warszawa