IZNS Iława na wyraźnym plusie

Giełdowy producent i dystrybutor części samochodowych zanotował 1,6 mln zł zysku netto w pierwszym kwartale 2010 r. W analogicznym okresie rok wcześniej spółka poniosła 95 tys. zł straty.

W pierwszym kwartale IZNS Iława wypracowała 5,8 mln zł skonsolidowanych przychodów. Oznacza to, że były one na tym samym poziomie co w analogicznym okresie rok wcześniej. Wyższy wynik netto to głównie efekt przychodów finansowych, ale spółka zapowiada poprawę wyników operacyjnych w kolejnych kwartałach.

– Inwestorzy w kolejnych kwartałach zobaczą efekty naszej pracy. Planowana jest m.in. poprawa rotacji zapasów, która poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na finansowanie stanów magazynowych powinna obniżyć ponoszone koszty finansowe – mówi Maciej Lubnauer, Członek Zarządu IZNS Iława. Redukcję kosztów ma przynieść również optymalizacja procesów logistycznych.

Spółka liczy też na wzrost przychodów. Co prawda oferowane przez Grupę produkty, usługi i towary w stosunkowo niewielkim stopniu podlegają sezonowości sprzedaży, ale zapotrzebowanie na niektóre z nich rośnie w okresie letnim. Chodzi głównie o usługi i części do silników maszyn rolniczych.

Wzrost przychodów to również główne zadanie jakie Rada Nadzorcza spółki IZNS Iława postawiła jej nowemu szefowi. Od 1 czerwca funkcję Prezesa Zarządu IZNS Iława będzie pełnił Mariusz Witek, który ma znaleźć nowe perspektywiczne rynki na których spółka będzie mogła się dynamicznie rozwijać. Obecny zarząd pozostaje w spółce. Prezes Jacek Nowicki będzie pełnił funkcję Wiceprezesa IZNS Iława, a Członek Zarządu odpowiedzialny za kwestie finansowe Maciej Lubnauer będzie dalej wykonywał swoje obowiązki.

Mariusz Witek posiada bardzo bogate doświadczenie menedżerskie, zarówno w budowie sieci sprzedaży jak i zarządzaniu przedsiębiorstwem. Ostatnio związany był z francuskim koncernem Saint-Gobain, gdzie pełnił funkcję Dyrektora Generalnego i Prezesa Zarządu spółki Okfens Sp. z o.o., która zajmowała się produkcją i sprzedażą okien i profili z PCV. Wcześniej przez kilka lat związany był z producentem farb Akzo Nobel (Nobiles Sp. z o.o.), gdzie przez trzy lata pełnił funkcję Członka Zarządu odpowiedzialnego za strategię handlową Akzo Nobel w Europie Środkowej.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu