Internauci wybrali Polki TOP

Już po raz trzeci „męski” serwis portalu Wirtualna Polska – facet.wp.pl – zorganizował plebiscyt TOP50 Polskich Kobiet. Przez cały ubiegły rok użytkownicy witryny oddawali głosy na wyjątkowe Polki; aktorki, sportsmenki, dziennikarki, piosenkarki, modelki, prezenterki… Wygrała jedna z najpiękniejszych aktorek młodego pokolenia – Marta Żmuda-Trzebiatowska. Głosowało na nią kilkadziesiąt tysięcy użytkowników serwisu facet.wp.pl.

Kolejne miejsca w plebiscycie zajęły Katarzyna Glinka i Angelika Jakubowska. Kasia Glinka już po raz drugi znalazła się w trójce finalistek.

Uroczystość wręczenia nagród w Konkursie TOPolka2009 odbyła się 20 maja w klubie Maska w Warszawie. W imieniu Angeliki Jakubowskiej nagrodę odebrała Miss Polonia 2009, pani Maria Nowakowska. Katarzynę Glinkę reprezentowała pani Mariola Berg, Dyrektor Agencji Aktorsko-Artystycznej SONG STUDIO Mariola Berg.

Do trwającego cały ubiegły rok rankingu redakcja Faceta WP zgłosiła m.in. Tamarę Arciuch, Marzenę Cieślik, Katarzynę Cerekwicką, Izę Miko, Weronikę Rosati, Magdalenę Różyczkę, Nataszę Urbańską… Zgodnie z zasadami TOPolek użytkownikom przedstawione zostały dane osobiste każdej z pań (wiek, stan cywilny), dokonania zawodowe, sukcesy (uznane za spektakularne) i porażki (określone jako miażdżące). Do kategorii porażek zaliczona została m.in. obecność na łamach prasy brukowej; do sukcesów – nagrody na festiwalach i w plebiscytach.

TOPolki to ranking, który żyje własnym życiem. Przez 12 miesięcy ocenie poddawane są kobiety sukcesu, o których niemal codziennie czyta się w prasie i portalach internetowych. Zmiany w punktacji TOPolek 2009 były bardzo dynamiczne. Zdarzało się, że podczas publikacji wyników miesięcznych Dorota Robczewska przesuwała się z miejsca 25. na 10., a Edyta Górniak z czołówki na koniec stawki. Wyniki plebiscytu doskonale odzwierciedlały sympatie widzów, ukazując jak zmienne są ich nastroje i jak wiele może się zmienić w ciągu roku na polskiej scenie showbiznesu. TOPolki to naprawdę surowy ranking. – zaznacza Łukasz Jurczak, Kierownik Zespołu Serwisów Męskich oraz koordynator plebiscytu.

Zasady głosowania w plebiscycie były podobne, jak w poprzednich dwóch edycjach: na zakończenie każdego miesiąca 2009 roku ogłaszano punktację wynikającą z ocen internautów. Pod koniec grudnia punkty z poszczególnych miesięcy zostały zsumowane. Jury stanowili wyłącznie użytkownicy portalu.

Obecnie trwa już kolejna, czwarta edycja TOPolek – 2010. W tym roku grono, na które można oddawać głos zostało zawężone. W rankingu bierze udział 25 kandydatek, wybranych przez użytkowników z zaproponowanej przez redakcję 50-tki wyjątkowych Polek.

Marta Żmuda-Trzebiatowska – aktorka. W 2008 wygrała plebiscyt Róże Gali w kategorii „Piękne debiuty”. Otrzymała też nagrodę Elle Style Awards 2008 w kategorii „Najlepsza aktorka”. W 2009 otrzymała Telekamerę w kategorii „Najlepsza aktorka”. Występowała w VIII edycji „Tańca z gwiazdami”. Otrzymała rolę w filmie „Imperium zbrodni dla opornych”. Obraz ma być kręcony w Nowym Orleanie. Być może to pierwszy krok w kierunku międzynarodowej kariery.

Katarzyna Glinka – aktorka. W teatrze debiutowała w 2002 (Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie). Od 2003 mieszka w Warszawie. Współpracowała z Teatrem Nowym Adama Hanuszkiewicza, zagrała w Teatrze Scena Prezentacje, Komedia, Teatrze na Woli. Obecnie gra w teatrze Kwadrat. Znana jest również jako twarz reklamowa stacji Canal+. W 2007 brała udział w pierwszej edycji programu „Gwiazdy tańczą na lodzie”, zajęła 3 miejsce. Obecnie występuje w Teatrze Polskim.

Angelika Jakubowska – modelka. Została Miss Polonia 2008 i I Wicemiss Dolnego Śląska 2008.

W roku 2009 reprezentowała Polskę na konkursie Miss Universe na Bahamach oraz Miss International w Chinach

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu